fbpx
Close

Kalev/Cramo kohtub Ühisliigas äsja peatreenerita jäänud Krasnodariga, pundis kaks kuulsat leedulast

Mindaugas Kuzminskas ja Mantas Kalnietis võõrustavad pühapäeval Kalev/Cramot. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida/SIPA/Scanpix

Mindaugas Kuzminskas ja Mantas Kalnietis võõrustavad pühapäeval Kalev/Cramot. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida/SIPA/Scanpix

BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliiga hooaega pühapäeva õhtul Krasnodaris, kohtudes hooaja seitsmendas mängus sealse Lokomotiiv-Kubaniga. Kell 16.00 algavast mängust teeb otseülekande Kanal 12.

Kalev kaotas novembrikuu esimeses mängus võõrsil 90:100 Saratovi Avtodorile ning paikneb 3 võidu ja 3 kaotusega tabelis hetkel seitsmendal kohal. Lokomotiiv-Kubanil on sellest kuust kirjas võõrsil saadud 72:81 kaotus Moskva CSKA-le ning nemad jagavad 3 võidu ja 2 kaotusega kolmandat kuni kuuendat kohta.

Uut eurohooaega, sedapuhku EuroCupi, on Lokomotiiv-Kuban alustanud kehvasti. Seitsme vooru järel paikneb meeskond B-alagrupis Veneetsia, Belgradi Partizani, Tofase ja Vilniuse Lietuvos Rytase järel alles viiendal kohal, olles kogunud 2 võitu ja 5 kaotust. Neljapäeval jäädi võõrsil 61:66 alla just liidrile Veneetsiale, debüütmängu teinud Kuzminskas viskas 8 minutiga 3 punkti.

Krasnodari peatreener oli kuni reede, 15. novembrini (!), itaallane Luca Bianchi, kes on siinsetele korvpallisõpradele tuntud eelkõige tänu Kristjan Kangurile. Banchi juhendas Eesti koondise põhitegijat esmalt Siena Montepaschis ning võttis ta seejärel endaga kaasa ka Itaalia rikkaimasse klubisse Milano Olimpia. Pärast 2015. aastal Milanost lahkumist nii Torinot, Bambergi kui ka Ateena AEK-d treeninud Banchi sai Venemaa meedia andmetel Krasnodaris hundipassi pärast neljapäevast kaotust Veneetsiale. See, kes vaid mõned kuud klubi juhendada jõudnud Banchi asemel pühapäeval pukis on, pole veel kindel.

Krasnodar vahetas suvel välja suure osa oma põhikoosseisust. Võtmemängijatest jäid meeskonda vaid nimekad venelased Vitali Fridzon (keskmiselt 9 punkti mängus) ja Dmitri Kulagin (12 p). Uutest meestest tuntumad on baltlaste jaoks kahtlemata Leedu koondise mängujuht Mantas Kalnietis (10 p) ja selle nädala alguses Pireuse Olympiakosest saabunud ääremängija Mindaugas Kuzminskas.

Keskmiste näitajate poolest on seni enim Krasnodari mängijatest silma paistnud aga 26-aastane ameeriklane Johnny O’Bryant III (15 p, 5 lp), kes oli viis hooaega NBA-s statisti rollis, enne kui siirdus mullu Tel Avivi Maccabisse ja hakkas Euroliigas regulaarselt suure ääre kohal särama.

Kalev läheb pühapäevasele mängule vastu täiskoosseisus: Sander Raieste, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja, Kyle Vinales, Jonathan Holton ja Calvin Godfrey. Godfrey teeb seejuures pühapäeval oma Ühisliiga-debüüdi.

Kalev ja Lokomotiiv-Kuban on Ühisliigas kohtunud 12 korral. Eesti esiklubi on võitnud neist kaks matši, kuid see-eest viimased. Eelmise hooaja alguses alistati Venemaa suurklubi võõrsil 85:80, kevadel saadi aga kodus 81:76 võit.

Pärast Krasnodarist naasmist ootab Kalevit Ühisliigas ees kolm kodumängu, vastasteks Astana (25.11), Minski Tsmoki (2.12) ja Krasnojarski Jenissei (6.12).

scroll to top