fbpx
Close

Kas Eesti koondise sihiks olev EM-finaalturniir lükatakse edasi?

Avatar
-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Rahvusvaheline Olümpiakomitee teatas ametlikult, et Tokyo olümpiamängud on koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi lükatud ning peetakse 2021. aasta 23. juulist 8. augustini. See aga paneb ohtu paljud väiksemad tiitlivõistlused, sealhulgas korvpalli EM-finaalturniiri, kuhu soovib pääset lunastada ka Eesti koondis.

Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA kinnitas oma pressiteates, et ROK-i otsust toetatakse ja endast tehakse kõik olenev, et õigeks ajaks saaks peetud kõik seni veel mängimata kvalifikatsiooniturniiri – kaks 3×3 korvpalli ja neli meeste korvpalli valikturniiri. Kõik seni olümpiamängudele pääsenud koondised säilitavad oma koha.

EM-finaalturniir peaks 2021. aastal toimuma 2.-19. septembril neljas riigis: Saksamaal, Itaalias, Gruusias ja Tšehhis. FIBA on lähiajal turniiri toimumise kuupäevi üle vaatamas, kuna praegusel hetkel algaks see vähem kui kuu pärast olümpiamängude lõppu.

“Nüüd, kui olümpiamängude kohta on otsus tehtud, istutakse FIBA-s maha ja räägitakse kõikide osapooltega läbi, millised on järgmised vajalikud sammud seoses kuupäevade ja teiste küsimustega. Igal juhul on tegemist mitmetahulise olukorraga,” rääkis Itaalia meediale üks FIBA-le lähedalseisev ametnik.

Teistest spordialadest võib näiteks tuua kergejõustiku, kus olümpiamängude nihutamisega otsustati USA-s Eugene’is toimuma pidanud 2021. aasta maailmameistrivõistlused lükata omakorda aasta hilisemaks.

Eesti koondis alustas veebruaris EM-valikturniiri kahe korraliku esitusega, kui võõrsil alistati 81:72 Põhja-Makedoonia ja kodus jäädi võitlusliku mänguga 81:87 alla Itaaliale. Novembris toimuvates mängudes kohtub Eesti esmalt kodus Venemaaga ning siis Põhja-Makedooniaga.

Finaalturniirile pääsemiseks on vaja tabelis edestada kas Venemaad või Põhja-Makedooniat, kuna Itaalia on korraldajana pileti igal juhul juba taganud.

scroll to top
Inline
Inline