fbpx
Close

Kas palgaralli lõpp NBA-s? Koroonaviirus võib mängijate töötasude kallale minna

-NBA logo | Foto: Pexels

-NBA logo | Foto: Pexels

USA väljaanne New York Post kirjutas oma allikatele tuginedes, et uuel hooajal langetatakse NBA meeskondade palgalimiite ning klubid peavad komplekteeritud saama väiksema raha eest.

NBA palgalimiit on erinevalt näiteks ameerika jalgpalli profiliigast NFL ja jäähokiliigast NHL n-ö pehme limiit ehk on olemas terve hulk reegleid, kuidas võib seatud piirmäärast üle minna. Seetõttu võivad klubide tegelikud palgakulud erinevad suures mahus.

Lõppenud hooajal maksid kõige rohkem palkadeks Portland Trail Blazers (137,7 miljonit USA dollarit), Orlando Magic (136,2 miljonit dollarit) ja Miami Heat (133,9 miljonit dollarit). Kõige vähem maksnud kolmik oli aga Atlanta Hawks (112,3 miljonit dollarit), New York Knicks (112,6 miljonit dollarit) ja Chicago Bulls (113,2 miljonit dollarit).

Tegelik palgalimiit oli aga 109,14 miljonit dollarit ehk kõik meeskonnad lõpuks ületasid seda. Teine oluline piir on luksusmaksu tase ehk 138,9 miljonit dollarit. Üle selle taseme minnes peavad tiimid maksma luksusmaksu ehk “trahvi” kõrge palgalimiidi eest.

New York Posti ajakirjanik Marc Berman kirjutas oma loos, et koroonaviirusest tingitud eriolukord mõjutab kindlasti ka uut hooaega. NBA komissar Adam Silver on märku andnud, et kogu järgmine hooaeg võib toimuda lausa tühjade tribüünide ees. See tähendaks NBA tiimidele kokku umbes 40-protsendilist tulude vähenemist.

Taoline väljavaade tähendaks mitmete tiimide jaoks finantskriisi ning ellujäämiseks on vaja mängijate palku vähendada. Kuna NBA tahab meeskondadele anda võimalikult võrdse stardipositsiooni, siis madalama palgalimiidi kehtestamine ongi üheks võimalikuks variandiks.

Päris esimese kategooria staare see tõenäoliselt ei puuduta, kuid NBA keskmist palka ja alla selle teenivad mängijad peavad sellise stsenaariumi jõustudes ilmselt arvestama senisest madalama töötasuga.

NBA kõige kõrgemapalgalisem mängumees oli tänavusel hooajal 40,2 miljoni USA dollariga Stephen Curry (Golden State Warriors), kellele järgnesid Russell Westbrook (Houston Rockets) 38,5 miljoni ja Chris Paul (Oklahoma City Thunder) samuti 38,5 miljoni dollariga.

NBA keskmine palk on 7,7 miljonit USA dollarit ning mediaanpalk 2,5 miljonit USA dollarit. Võrdluseks, USA üldine keskmine mediaanpalk on 31 000 dollarit. NBA miinimumpalk on veidi vähem kui miljon dollarit, kuid kui palluril on juba vähemalt üks aastat NBA kogemust, siis kerkib see number 1,45 miljoni dollari peale.

scroll to top