fbpx
Close

60 päeva ilma suure spordita! Koroonaviiruse poolt põhjustatud nukker rekord järjest kasvab

-Los Angeles Clippersi koduareen Staples Center | Foto: Pixabay

-Los Angeles Clippersi koduareen Staples Center | Foto: Pixabay

Koroonaviirus on sundinud USA spordi profiliigasid ennast pausile panema ning seetõttu pole juba 60 päeva üheski suuremas profiliigas mänge peetud.

Ameerika jalgpalli liiga NFL, korvpalliliiga NBA, pesapalliliiga MLB ja jäähokiliiga NHL katavad tavaliselt kogu aasta ära ning hooaja jooksul on tavapäraselt vaid üksikud päevad täielikult ilma tippspordita. Sellised hetked on MLB tähtede mängu eelsed ja järgsed päevad ning jõulupühad.

Seni pikim paus ilma USA profiliigade poolt pakutava spordita oli 1981. aastal, kui pesapalliliiga MLB oli streigi tõttu pausil. Siis venis paus 58 päeva pikkuseks.

Samuti MLB streigi tõttu olid ameeriklased ilma suure spordita 23 päeva 1994. aastal, 2001. aastal seisid mängud 6 päeva 9/11 terrorirünnakute järel ning 6 päeva polnud tippsporti ka 1956. aastal, kui NHL-i hooaeg oli lõppenud ja MLB hooaeg polnud veel alanud.

Kuigi vaikselt ollakse USA-s elu taas lahti keeramas, siis tippsport tõenäoliselt veel niipea ei naase ning kõnealune rekord saab järjest kasvada.

scroll to top