Kaspar Lootuse must töö aitas Tornado Leedus poolfinaali

-Kaspar Lootus | Foto: Siim Semiskar

Kaspar Lootus ja Kaunase Tornado I meeskond lülitasid Leedu U18 vanuseklassi meistrivõistlustel konkurentsist kõrgemal asetatud klubi ja jõudsid poolfinaali.

Teisipäeval peetud veerandfinaalseeria kolmandas ja otsustavas kohtumises mängiti võõrsil 86:79 üle põhiturniiril kolmanda koha saanud Visi kartu nimeline meeskond. Tornado ise lõpetas põhiturniiri kuuendana.

17-aastane ja 202 cm pikkune eestlasest ääremängija viibis väljakul 21 minutit, kuid punktiskoori ei avanud (kahesed 0/3, kolmesed 0/1, vabavisked 0/2). Küll oli noormees 8 palliga oma meeskonna parim lauavõitleja, pani vastastele 2 kulpi, jagas ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike ja 4 isiklikku viga.

Tornado poolel langes skooritegemise põhiraskus neljale mehele, kui Karolis Babušis viskas 27, Gytis Macionis 19, Nedas Kancleris 18 ja Justinas Ramanauskas 17 silma.

Leedu korvpalli meistrivõistluste U18 vanuseklassi final four turniir peetakse 27.-28. aprillil.