fbpx
Close

Keio Kuhi: Eesti korvpallile on oluline, et toimiksid suured ja tugevad liigad

Avatar
-Reinar Hallik ja Keio Kuhi | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalavahetusel selgitati Väike-Maarjas tänavused Saku II liiga parimad, kui RSK Tarvas teenis 92:65 võidu Tallinna Kalev/TLÜ duubelmeeskonna üle. Turniiri oli jälgimas ja parimaid autasustamas Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi, kelle sõnul on taseme tõstmine madalamates liigades üheks prioriteediks.

“Kindlasti ei tohiks rahul olla sellega, et mingil hetkel pandi liiga palju rõhku tipule, esimene ja teine liiga jäid unarusse ja kolmas liiga kadus üldse ära. Eesti korvpallile oleks oluline, et meil toimiksid suured ja tugevad liigad, mis samas poleks liialt killustunud,” selgitas Kuhi oma mõtet Korvpall24.ee portaalile.

Teine liiga on tema sõnul liikumas õiges suunas: “Teise liiga tase on päris palju tõusnud ja esimese otsa klubid võiks vabalt taseme poolest mängida ka esiliigas. Kindlasti on tänavu olemas väga tõsine sportlik konkurents.”

Peasekretärile teeb suurt rõõmu ka fakt, et Alexela korvpalli meistriliiga, Saku I liiga ja Saku II liiga nimekirjades oli tänavu kokku rohkem kui 200 noort mängumeest, kelle vanus jäi vahemikku 16-22 eluaastat. Neist enamus pallis just esiliigas ja teises liigas.

Taset aitasid tänavu teises liigas tõsta mitmed meistriliigakogemusega mängijad, kellest nimekamad olid Reinar Hallik, Illimar Pilk, Sven Pugonen, Mihkel Kurg, Renato Lindmets, Vaiko Riives ja Ander Talu.

Tänavu korraldati teise liiga turniir Väike-Maarjas ning Saku I liiga neli parimat meeskonda mängivad sel nädalavahetusel Paides.

“Turniiri toimumispaika otsustades kaalutakse korralduskvaliteeti ning kindlasti seda, et samast piirkonnast oleks ka osalevad võistkonnad. Ühe argumendina on ka soov viia korvpalli suurematest linnadest välja regioonidesse,” selgitas Kuhi toimumispaikade valiku kohta.

scroll to top
Inline
Inline