fbpx
Close

Kellel esiliiga finaalturniiri meeskondadest on ambitsiooni tõusta meistriliigasse?

-Saku I ja II liiga logo | Foto: Siim Semiskar

-Esiliiga finaalturniirile jõudnud klubijuhid | Foto: Basket.ee

Saku I liiga finaalturniir toimub 3.-4. maini Viimsis, Karulaugu Spordikeskuses. Esimeses poolfinaalis kohtuvad KA Tallinna Kalev/TLÜ ja G4S Noorteliiga ning seejärel hakkavad mõõtu võtma KK Viimsi/Noto ja RSK Tarvas. Liiga võitjal avaneb võimalus tuleval hooajal mängida Eesti-Läti korvpalliliigas. Basket.ee uuris klubide esindajatelt, kuivõrd nad enne finaalturniiri kõrgliigasse pääsemisest mõtlevad.

Finaalturniiri korraldajaklubi KK Viimsi tegevjuht Tanel Einaste on mitmel korral toonitanud, et nende jaoks peab kõrgliigasse jõudmine olema orgaaniline protsess. „Tunneme endiselt samamoodi. Esmalt mängime turniiri ära ja laupäeva õhtuks oleme targemad, kas meil üldse on meeldiv võimalus seda küsimust edasi menetleda,“ sõnas Einaste, kes lisas, et kõrgemal tasemel mängimist ei välistata, kuid laskmata karu nahka pole mõtet jagada. „Otsustame siis, kui õige aeg on käes. Me ei ole favoriidid number üks ja saame siiralt kodust finaalturniiri nautida. Meil ei ole seda, et „peame saama Eurovisioonile, muidu sureme“. Las teised klubid närveerivad selle pärast,“ võttis Viimsi korvpallielu eestvedaja teema humoorikalt kokku.

KA Tallinna Kalevi tegevjuht Eduard Beilinson jääb sarnaselt Einastele realistiks. „Võtame ikka üks mäng korraga, ette ei saa siin ennustada. Kui meil tõesti õnnestub sportliku printsiibiga kõrgliiga koht lunastada, siis tuleb väga palju pingutada, et teha järgmine samm. Strateegiliselt oleks meie klubi jaoks tegemist väga vajaliku sammuga. Kui meie tänased koostööpartnerid toetavad meie strateegiat, mida peame omakorda tegudega kinnitama, siis on kõrgliigaga liitumise tõenäosus suurem kui 50 protsenti.“

RSK Tarvase juhtfiguuri Arnu Lippasaare hinnangul pole Eesti-Läti liigasse jõudmine kohalikule kogukonnale esmatähtis. „Loomulikult tahaksime OlyBeti liigas mängida, kuid paraku seavad vahendid omad piirid – kas kogukonnal on nõnda palju raha? Meie eesmärk on hetkel Saku I liiga ära võita,“ selgitab kaks aastat tagasi Rakvere korvpallielu vedama asunud Lippasaar, kelle arvates Eesti-Läti liiga kohalikule korvpallile suurt juurde ei anna. „Hetkel oleme esiliiga väljundiga rahul – meie kasvandikud saavad palju mänguaega ja kogemust tugevate klubide vastu. Saku teises liigas osalemisel ei näe me praegu mõtet, sest meil on tugev kohalik liiga. Meie missioon klubina on jõuda sinnani, et noored saaksid väljundi, kus neil poleks põhjust Rakverest ära minna.“ Klubijuhi sõnul sõidab Rakverest Viimsisse 50-kohaline fännibuss ja mees ise loodab, et eesolevad mängud saavad olema tasavägised.

Kuna G4S Noorteliiga esindusmeeskond pole klassikaline korvpalliklubi, siis palusime kommentaare anda Eesti Korvpalliliidu spordidirektoril Alar Varrakul, kelle töö üks osa on jälgida Audentese Spordigümnaasiumi õpilastest koosnevas esindusmeeskonnas toimuvat. Varrak usub et esiliigas nelja parema sekka jõudmist tuleb lugeda õnnestumiseks: „Igal juhul on nad tublid olnud ja areng on silmaga näha. Kiidan treenereid ja mängijad, kes on läbi hooaja endast parima andnud. Mis puutub mängus olevat kõrgliiga kohta, siis see on juba suurem ja strateegilisem otsus, millel on omad plussid ja miinused. Kindlasti pole see Audentese esindusmeeskonna prioriteet, kuid võimaluse tekkides tuleb seda väga põhjalikult analüüsida.“

Saku I liiga Final Four algab homme kell 18:00, kohtumisi näeb otseülekandes Delfi TV vahendusel.

Ajakava ja meeskondade info leiad siit!

scroll to top