Keltern oli üllatuskaotusele lähedalt, kuid võidumarss sai siiski jätku

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Mailis Poki ja Janne Pulga leivaisa Kelterni Rutronik Stars kohtus pühapäeval, 10 jaanuaril, Saksamaa kõrgliigas võõrsil Halle’ i Gisa Lionsi nimelise naiskonnaga. Liigatabeli kohtade järgi otsustades (Keltern 1. ja Halle 8. tabelireal) ootasid ehk vähesed tasavägist mängu. Läks aga teisiti. Kuigi suurüllatus oli juba väga lähedal, siis Kelter ei libastunud ja teenis tänu heale teisele veerandajale võitlusliku 66:62 (14:13, 19:5, 17:23, 16:21) võidu.

Mailis Pokk viibis väljakul pea 16 minutit, mille jooksul viskas 2 punkti, noppis 4 lauapalli (1 ründest) ja pani vastaste viskele ühel korral ”katuse” peale. Teine Eesti koondislane Janne Pulk teenis mänguaega 12 ja pool minutit, mille jooksul viskas sisse 4 vabaviset ja noppis ühe lauapalli.

Kelterni vedas ungarlanna Alexandra Kiss-Rusk 19 silmaga. Jasmine Thomas panustas võitu 11 punktiga. Võõrustajate poolelt tõusis üleplatsinaiseks  tšehhitar Barbora Kasparkova, kes viskas 21 punkti.

Bundesliga liider on endiselt Keltern 11 võidu ja 1 kaotusega. Järgneb igipõline rivaal Wasserburg 9 võidu ja 1 kaotusega.