Keltern pääses tänasesse karikavõistluste finaali

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa karikavõistlustel peetakse sel nädalavahetusel maha otsustavad kohtumised, kui võistlustulle astuvad võistlustulle püsima jäänud neli parimat naiskonda. Final Four peetakse Kelternis kohaliku Rutronik Starsi, Wasserburgi TSV 1880, Osnabrücki GiroLive Panthersi ja Heidelbergi BasCatsi osalusel. Eestlannade Janne Pulga ja Mailis Poki koduklubi ja Saksamaa valitsev karikavõitja Keltern kohtus poolfinaalis oma kõige tulisema konkurendi Wasserburgiga. Laupäeval peetud kohtumises ei olnud võitjas kahtlust ja ülekaaluka 86:52 võiduga pääses koduväljakul peetavasse finaali Keltern.

Mängus, millele Wasserburgi naiskond saabus erinevatel põhjustel vaid seitsme mängijaga, said asjad selgeks üsna alguses. Esimese perioodi võitsid võõrustajad 25:14 ja poolajapausiks oli mängusaatus põhimõtteliselt otsustatud, tablool särasid numbrid 51:29. Mänguks ei läinudki ja pühapäeval peetavasse finaali tüüris valitsev karikavõitja numbritega 86:52.

Kelterni poolelt viskas enim punkte Emmanuella Mayombo, kelle arvele kogunes 18 silma. Jasmine Thomas viskas 13 ja Krystal Vaughn 12 silma. Eesti koondislastest viskas Janne Pulk 8 ja Mailis Pokk 2 punkti. Külaliste parimaks kerkis Maggie Mulligan 18 silmaga.

Teise poolfinaali Heidelbergi BasCatsi ja Osnabrücki GiroLive Panthersi vahel võitis Heidelberg 69:61. Kelterni ja Heidelbergi vaheline karikavõistluste finaal toimub pühapäeva õhtupoolikul.