fbpx
Close

Kes keda? Optibet Tallinna Rahvaliigas jagatakse välja üliolulised asetused play-offiks

-Võitlusmoment Tallinna Rahvaliigas | Foto: Siim Semiskar

-Võitlusmoment Tallinna Rahvaliigas | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas on põhihooaeg jõudnud otsustavasse faasi ning järgneva kahe nädalavahetuse jooksul peetakse viimased 11 kohtumist. Järgnevalt vaatleme lähemalt, millised on iga meeskonna väljavaated play-offide eel, sest liiga reglemendi kohaselt saavad kõik meeskonnad võimaluse play-offis enda hooaega pikendada.

Põhiturniiri lõpetuseks loeb iga positsioon, sest kummagi divisjoni neli paremat pääsevad otse veerandfinaali. Kohtadele 5.-12. jäänud tiimid selgitavad omavahel ülejäänud neli veerandfinalisti (kokku lähevad asetused 5-12, 6-11, 7-10 ja 8-9).

I divisjon

Põhihooaja võitja ehk esimene asetus selgub sel laupäeval, kui kohtuvad kaks liidrit Mediq Eesti (8-2) ja Park Minigolf (8-2). Tabeli kolmas KK Pelgulinn (7-2) võib samuti 9 võidu peale tõusta, kui alistab kahes järgnevas voorus Kontsertlavad.ee (6-4) ja Online Media (5-4). Kuna KK Pelgulinn kaotas mõlemale tabeli liidrile omavahelise mängu, oleks meeskonna laeks 2. asetus.

Hetkel neljandal kohal paiknev Rim (7-3) peab põhihooaja viimases mängus alistama Omniva (3-7), mis kindlustaks koha esinelikus ning automaatselt ka veerandfinaalis. Liiga juhendi kohaselt on põhiturniiri 4 paremat play-offi avaringis vabad. Huvitavaid variatsioone võib tekkida juhul, kui kolm meeskonda jäävad 8 võidu peale (Mediq Eesti/Park Minigolf, KK Pelgulinn ja Rim). Mediq Eestil oleks surnud ringis eelis, kuna on alistanud nii Rimi kui KK Pelgulinna.

Juhul, kui 8 võidu peale jääb Park Minigolf, tuleb appi võtta punktide suhe, kuna kõigil meeskondadel on omavahelistes mängudes üks võidupunkt. Veelgi põnevamaks muutuks olukord siis, kui KK Pelgulinn ja Rim jäävad 7 võidu peale ning Kontsertlavad.ee ja Online Media nendega liituvad.

Tabeli ülaosas on võtmemänguks laupäeval toimuv KK Pelgulinna ja Kontsertlavad.ee kohtumine, kus KK Pelgulinna võidu korral saavad otse veerandfinaali Mediq Eesti, Park Minigolf, KK Pelgulinn ja Rim.

Esineliku seljataga on 8.-12. asetused sisuliselt paigas. Lival BC (4-7) päralt on 8. koht ning A le Coqi (4-7) 9. positsioon on ohus ainult juhul, kui Omniva (10.) suudab allesjäänud kohtumises üle mängida Rimi. MGT Team (2-9) ja SkyMobile (2-9) platseerusid vastavalt omavahelise mängu tulemusele 11.-12. kohale. Seitsmenda paigutusega Aexpo/Estravan (5-5) peab enda viimases mängus alistama Online Media ning lootma, et nii Kontsertlavad.ee kui Online Media jääksid pidama 6 võidu peale. Tekkinud surnud ringis on kõigil kolmel meeskonnal üks võit omavahelistes mängudes ning paremusjärjustuse määrab omavaheliste mängude punktide suhe.

II divisjon

Audentesel (9-1) piisab põhihooaja võiduks Nordauto (7-3) alistamisest, kuid kaotuse korral võib tekkida kolme meeskonna vahel surnud ring. Kui Morsad (8-2) alistavad viimases ringis BC Connectioni (3-7) ning Eelviimased (8-2) on üle Wildix/Esecomist (6-3), jääks omavaheliste mängude võrdluses esikolmikuks Audentes, Morsad ja Eelviimased. Kui aga Audentes ja Morsad peaksid kaotama, tõuseks Eelviimased võidu korral ise tabeli liidriks. Põnev heitlus seisab ees ka neljanda koha pärast, kuna Wildix/Esecom vajab kahest mängust ühte võitu, et tõusta Nordautoga samale pulgale. Võrdsete võitude korral annaks omavaheline mäng paremuse Wildix/Esecomile. LakiLakidel (6-4) on 6. positsioon lukus, sest kaotaks tie-brake`is ja võimalikus surnud ringis nii Nordautole kui Wildix/Esecomile.

Coop/Mefab (5-6) lõpetab põhihooaja 7. kohaga, Retlar/BC Forwardsi (4-7) laeks jääb suure tõenäosusega 8. asetus. West Tallinnal (3-6) on pidada mängud tabeli viimase Keskturu Kossuklubiga (0-10) ning LakiLakidega, kuid tabelis koha võrra tõusmiseks tuleb alistada mõlemad vastased. BC Connection tõuseb 9. kohale ainult juhul, kui suudab alistada Morsad ning West Tallinn kaotab mõlemad kohtumised. Viimased kaks kohta on juba kindlustanud Toyota (1-9) ning võiduta jäänud Keskturu Kossuklubi.

*Kuna variante ja võimalusi on arvukalt, siis palume lugejatelt, kes märkavad mõnda meiepoolset eksimust, sellest uudise all kommentaaris teada anda.

scroll to top