Kirves oli kontrollturniiril meeskonna paremuselt teine punktitooja

-Mihkel Kirves ja Levice korvpallimeeskond | Foto: basketballevice.sk

Laupäevast esmaspäevani võõrustas Mihkel Kirvese koduklubi Levice Patrioti nelja meeskonna osavõtul peetud rahvusvahelist sõprusturniiri Golden Eagle Cup, kus teeniti kaks võitu ja üks kaotus.

Levice Patrioti alustas turniiri kaotusega, kui sloveenlaste Domžale Helios Sunsile jäädi alla 69:75 (22:19, 17:16, 13:14, 17:26). Kirves viibis väljakul kauem kui keegi teine – ligi 32 minutit – ning kogus selle ajaga 15 punkti (kahesed 7/13, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), olles koos Marko Peroviciga meeskonna resultatiivseim. Lisaks jäi eestlase arvele 6 lauapalli, üks korvisööt, 3 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga.

Teises kohtumises alistati tšehhide BK Opava 73:66 (21:22, 14:19, 21:17, 17:8). Kirvese arvele kogunes võidumängus 21 minutiga 8 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/2, vabavisked 4/4), 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Viimases mängus läks Levice Patrioti vastamisi Tšehhi klubi Brno Basketiga, kes alistati 74:65 (20:15, 18:17, 23:18, 13:15). Kirves sai mänguaega 27 minutit, mille jooksul viskas 14 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 2/3, vabavisked 2/2), hankis 5 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi eestlane ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Keskmiselt kogus Eesti ääremängija 12,3 punkti, mis oli meeskonna paremuselt teine näitaja. Turniiri võitis Domžale Helios Suns.

Levice Patrioti alustab Slovakkia kõrgliiga hooaega 4. oktoobril, kui võõrsil kohtutakse BC Prievidzaga.