fbpx
Close

Martin Müürsepp: uus hooaeg ja uued asjad, aga ärme seda hõbedat ikka ära unusta

-Martin Müürsepp | Foto: Siim Semiskar

-Martin Müürsepp | Foto: Siim Semiskar

Eesti meistriliiga hõbedameeskond Tallinna Kalev/TLÜ on algavaks hooajaks komplekteeritud ning sel korral loodetakse murda ka Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kaheksa hulka ehk play-offi.

Kalev/TLÜ alustas eelmist hooaega peatreener Gert Kullamäega, aga lõpetati Martin Müürsepa juhendamisel. Ainsa eestlasena NBA-s kätt proovinud Müürsepp oli peatreeneri rollis esimest korda ning algus ühisliiga mängudes oli ka üpris krobeline. Siiski suudeti end Eesti meeskondade seas kuue hulka murda ning veerandfinaalis seljatati Tartu Ülikool ja poolfinaalis põhiturniiri teine tiim TalTech. Eesti meistrivõistluste finaal BC Kalev/Cramoga kujunes küll selgelt ühepoolseks, aga teise koha võib kahtlemata Kalev/TLÜ õnnestunuks lugeda.

Korvpall24.ee-le sõnas 44-aastane Müürsepp, et kuigi eelmise hooaja valguses on seatud latt kõrgele, siis suuresti uuenenud koosseisu tõttu võetakse kõike samm-sammult ning suuri eesmärke pole mõistlik veel välja hõigata. Endine Eesti koondise ääremängija on praeguse koosseisuga rahul ja tähelepanuta ei jää ka konkurentide tegemised.

Kas eelmise aasta Eesti meistrivõistluste hõbe on praeguseks unustatud ja töö käib täiel rindel juba uue hooaja nimel?

Ärme seda hõbedat ikka ära unusta, aga loomulikult on uus hooaeg ja ka uued asjad. Medal jääb meil siiski alatiseks meelde.

Kas see medal paneb nüüd teile suuremad kohustused ka peale, et oodatakse vähemalt samasugust tulemust?

Kindlasti ei sunni medal meid püstitama mingisuguseid uusi eesmärke, et nüüd oleks vaja esikohta. Pigem tuleb alustada ikkagi sealt, kust oleme viimasel ajal alustanud – peaaegu nullist, sest vaid kolm meest on eelmisest hooajast samad. Oleks tobe hakata puusalt paugutama, pigem vaatame, mida korvpalliplatsil teha suudame ja palju võite kogume. Seda esialgu ja siis teha edasisi järeldusi. Iseenesest olen meeskonnaga rahul. Loomulikult tahame võimalikult kõrgele jõuda, aga kunagi ei tea, kes kevadel alles on ja millises seisus on võistkond. Liiga on väga tasavägine ja nagu Jaak Salumets ning Keio Kuhi üheskoos ütlesid, siis iga mäng on suure tähtsusega.

Hooaja alguses on alati küsimärke välismängijate osas. Kas usud, et teie olete nendega algavaks hooajaks täppi pannud?

Meil liiga mõistes kaks väga head pikka, number viite (Michael Buchanan ja Cadarian Raines – toim.). Lisaks üks rookie tagaliinis (Kyle Riddley – toim.), kes on skooritegija. Aga kuna ta on Euroopas esimest aastat, siis teatud asjad vajavad veel harjumist. Ma usun, et ta saab olema meie ründav jõud.

Treeningmängudes on Ran Andre Pehka statistika põhjal terav olnud, näiteks viimases mängus võttis ta vastastel välja 11 viga. Kuidas Sa tema seniste hooaja-eelsete esitustega rahul oled?

Olen väga rahul! Pehka on väga agressiivne ja tänu temale suudame pressida ning kui agressiivsus on kaitses hea, siis kandub see edasi ka rünnakule. Usun, et temast on abi ja tahan teda palju mängitada ning näha tema arengut. Mul on praegu Pehka kohta ainult positiivset öelda, kuigi mõnikord võiks tõmmata hoogu ka veidi maha ja organiseeritum olla, aga seni, kuni ta sellise hirmsa tuuseldamisega toime tuleb, siis saab teda mängitada. Mul on ka pingilt võtta natuke rahulikum Tanel Sokk. See on hea kooslus: üks kiirem ja üks rahulikum vend.

Kui palju Sa oled saanud jälgida teiste võistkondade tegemisi või on põhiline rõhk läinud oma meeskonna peale?

Ma ei tea teistest võistkondadest peale TalTechi ja Pärnu Sadama midagi, sest neid nägime Kadrina turniiril. Teistest tean nii palju, kui (meedias) on kirjutatud, et keegi palkas mõne välismaalase vms.

Kas Sind treenerina huvitab, mida teised teevad ja hakkad mingi hetk neid ka ise jälgima ning skautima?

Meil on abis veel Brett Nõmm ja Kalle Klandorf. Nõmm lõikab ka videoid ja teeme enne mängu videoanalüüse. Loomulikult huvitab mind, kelle vastu mängima läheme. Oleme vaadanud videoid ja õppinud ikkagi vastast tundma.

scroll to top