fbpx
Close

Akenpärg: selle ühe mängu põhjal ei saa favoriidikoormat küll meile panna

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalseeriad on alanud äärmiselt põnevalt, kui ka kolmapäevases mängus alustas võõrsil võidukalt põhiturniiril madalama asetuse saanud võistkond. Kuuenda paigutusega play-offi pääsenud Tallinna Kalev/TLÜ mängis 73:69 üle kolmanda paigutuse saanud Rapla Avis Utilitase.

Kalevi poolel ei teinud kaasa ääremängija Djordje Dzeletovic, hooaja lõpuni on vigastatud noor tagamees Tom Kaldre ning vaid kaks minutit käis väljakul samuti traumaga hädas olnud kogenud tagamängija Kristo Saage.

Seetõttu sai väljakul suurema rolli Kiur Akenpärg, kes kogus 32 minutiga 14 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisöötu. Mehe enda arvates tõi neile võidu aga meeskondlik võitlus: “Kõik andsid endast nii palju, kui neil anda oli. Lauavõitluse hoidsime kontrolli all ja pallikaotusi tegime vaid kaheksa. Kõik, kes väljakul käisid võitlesid kõvasti ja need, kes ei saanud aidata, toetasid pingilt vähemalt sama kõvasti!”

Korvpall24.ee küsimustele vastates kinnitas Akenpärg, et lisaks traumadest taastuvale elavjõule on Kalevil võimalik juurde panna ka teistes elementides: “Paremaks saab alati minna, näiteks kaitses vastast tugevamini hakkida ja hoida keskendumist 100-protsendiliselt. Saab veel nii ründes kui kaitses paremini ja seda igas elemendis.”

Kuigi kolme võiduni mängitava seeria esimene võit andis nüüd omakorda Kalevile koduväljakueelise, siis Akenpärg oma tiimile mingit favoriidiseisust võtma pole nõus: “See oli alles esimene lahing. Hea, et me võitsime, kuid favoriidikoormat ei saa ühe mängu põhjal küll panna. Kindlasti tuleb Rapla meie kodumänguks uute plaanidega platsile ja me peame selleks valmis olema ja edasi võitlema.”

26 punkti ja 9 lauapalliga kerkis Tallinna Kalevi parimaks poole hooaja pealt klubiga liitunud ameeriklasest äär Kayel Locke, kelle esitused põhiturniiri lõpus läksid pigem allamäge. Isegi peatreener Gert Kullamäe sõnas mehe kohta ühes intervjuus, et tal on kõik ligadi-logadi ja ei näi enam suurt tahtmist olevat.

“Mul tema kohta käivale küsimusele raske vastata. Eks play-offis on vähe teistsugused mängud kui põhiturniiril ja võidab meeskondlik mäng. Täna oli temal hea päev, võib-olla järgmine kord särab keegi teine rohkem,” vastas Akenpärg ameeriklase kohta.

scroll to top