Kõige vanemate poiste karikas rändas Janari Alavere vedamisel Rakverre

-Rakvere SK/Tarvas | Foto: Siim Semiskar

U18 vanuseklassi noormeeste korvpalli karikavõistluste finaalkohtumises alistas Rakvere Spordikool Tarvas numbritega 78:69 TalTech BS/TSK/Fensteri.

Rakvere läks kohtumist kiirelt 9:0 juhtima ja TalTechi peatreener Arkko Pakkas oli sunnitud aja maha võtma. Valgesärgid vastasid omakorda 6:0 vahespurdiga, kuid virulased suurendasid pärast seda eduseisu veelgi ja asusid pärast esimest veerandaega juhtima 20:6.

Teine mänguperiood algas tasavägiselt ja vahe püsis rohkem kui 10 silma. Seisult 32:21 tegi TalTech 7:0 spurdi ja tuli viie punkti kaugusele (28:33). Rakvere tegi omakorda 5:0 minispurdi ja vahe oli uuesti 10 silma (28:38). Poolajapausiks suutis TalTech kaotusseisu vähendada neljale punktile – 39:43.

Kui kolmandast veerandist oli mängitud pool juhtis Rakvere 12 silmaga (57:45), kuid valgesärgid tulid Ken-Martti Reinarti ja Tambet Pärismaa vedamisel mängu tagasi. Otsustava neljandiku eel oli Tarva eduseis vähenenud kahele punktile, 63:61.

Kaitses kõvasti pingutanud Rakvere läks kuus minutit enne normaalaja lõppu ette 69:61 ja TalTech võttis aja maha. Järgnevad minutid kulgesid närviliselt. Vahe väiksemaks kui seitse punkti enam ei läinud ja karikavõitjaks krooniti Rakvere Spordikool Tarvas.

Finaalmängu kõige väärtuslikumaks valitud Janari Alavere kogus Rakvere parimana 19 punkti, 12 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu. Johann Hendrik Kerm lisas 15, Markus Mikenberg 12 ja Kristjan Kroos 11 silma. TalTechi poolelt kogus Ken-Martti Reinart 23 punkti ja 17 lauapalli. Kaur Torn lisas 11 ja Tabet Pärismaa 10 silma.

Rakvere peatreeneri Vaido Rego sõnul tuldi mängule pingevabalt ja see võis tema arvates olla väikeseks eeliseks. “Me ei tulnud võidukohustusega, aga poisid olid valmis võitlema. Mängu keskel olid mõned rasked hetked ka, aga suutsime neist üle olla. Võtsime seda kui head ja tasavägist mängu siia aasta lõppu. Kohtusime TalTechiga selle kuu alguses ja saime suure kaotuse. Siis meil olid mitmed mängijad puudu, aga kindlasti tegime ka sellest mängust omad järeldused.”

Noorte karikavõistlustel on pidada veel kaks kohtumist kui homme mängitakse ära U16 poiste ja tüdrukute finaalid.