fbpx
Close

Kõik on võimalik! Rait-Riivo Laane – läbi kaotuste ammutatud motivatsioonist koondise mängujuhiks

-Rait-Riivo Laane 2008. ja 2019. aastal | Fotod: Siim Semiskar

-Rait-Riivo Laane 2008. ja 2019. aastal | Fotod: Siim Semiskar

Rubriik “Kõik on võimalik” siirdub sel korral mängujuhtide põnevasse maailma ning toome teieni ühe arhiivikaadri Kohila noormängijast Rait-Riivo Laanest, kellest hiljem sai Eesti koondise tasemel mängumees, kes vahepeal jõudnud juba kolm aastat ka Kreeka esiliigas pallida.

Lõppenud hooajal mängis 26-aastane ja 179 cm pikkune Laane küll taas koduses meistriliigas, täpsemalt Rapla Avis Utilitase meeskonnas, kuid aastad 2016-19 veetis ta Kreeka esiliigaklubides Ethnikos ja Ippokratis.

Konkreetne foto on tehtud 2008. aasta 20. aprillil Siili pallimängude majas, kus Kohila SK/Orgita Dolomiiditooted alistas 14-aastase Laane juhtimisel Rapla KK 85:74 ja sai kaela poiste PB1-klassi pronksmedalid.

Kommenteerib Rait-Riivo Laane:

“Pildil on mäng Rapla vastu. Mäletan, et nendega olid mängud alati vihased ja võitluslikud, kuna Kohila ja Rapla on omavahel lähestikku. Oli alati põhimõtte küsimus neid võita. Praegu olen kindlasti rahulikum ja tasakaalukam kui toona. Eks see ongi kogemus, mis elu jooksul tuleb. Otsused väljakul on paremad ja läbimõeldumad.

Noorteklassides mäletan, et saime nii võite kui kaotusi. Iga kord, kui kaotasime, mõtlesin, et järgmine mäng peame paremini esinema ja võitma. Kaotused motiveerisid rohkem tööd ja trenni tegema, et tulevikus parem mängija olla. Ilmselt see järjepidevus ongi üks põhjuseid, mis aidanud mind nii kaugele.”

-Rait-Riivo Laane aastal 2008 | Foto: Siim Semiskar
scroll to top