fbpx
Close

Kolm on kohtu seadus! Janari Jõesaar läks Saksamaale enda sõnul tugevamana ja enesekindlamana

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise üks liidreid Janari Jõesaar on meie rahvusmeeskonna jaoks ülimalt oluline lüli ning meie esiklubis BC Kalev/Cramos on ta aastate jooksul näidanud, et suudab VTB Ühisliigas vingeid esitusi teha. Ainuke, mis on Jõesaarel justkui veel puudu, on enese tõestamine mõnes välisklubis. Algaval hooajal saab 27-aastane ja 198 cm pikkune ääremängija selleks uue võimaluse Saksamaa kõrgliigas Bayreuthi klubis.

Kui jätame kõrvale, et Jõesaar mängis ookeani taga USA-s nii keskkoolikorvpalli kui hiljem ka ülikooliliigas NCAA, siis profina on atleetlik ja hea viskega äär saanud seni ennast proovile panna Hispaania kõrgliigatiimides Tenerife Iberostar ja Manresa. Mõlemal korral on erinevatel põhjustel eestlase visiit jäänud oodatust lühemaks.

Korvpall24 portaalile pärast Eesti-Islandi maavõistlust, kus mehe arvele jäi 19,5 minutiga 13 punkti ja 5 lauapalli, intervjuu andnud Jõesaar on enda sõnul Bundesliga hooajaks füüsiliselt ja vaimselt paremas seisus, kui ta oli seda varasematel aastatel Hispaaniasse siirdudes. Seda on mees intervjuu andmise ja praeguse hetke vahel juba veidi ka tõestanud, kui alustas Bayreuthi kontrollmängudes kohe silmapaistvalt.

scroll to top