Konontšuk kordas Southern Missi kaotusmängus oma lauapallide rekordit

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles pidi USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võtma vastu juba neljanda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi 62:65 alla Louisiana Tech Bulldogsile.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise avapoolaja kaotasid külalised 30:32. Üheksa ja pool minutit enne lõppu juhiti veel 54:49, kuid siis tegi Louisiana Tech 10:0 spurdi ja Southern Missil enam kaotusseisust välja tulla ei õnnestunud.

Algviisikus alustanud Konontšuk viibis platsil 29 minutit, mille jooksul viskas üheksa punkti (kahesed 0/2, kolmesed 3/9, vabavisked 0/1), hankis seitse lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga. Lauapallide osas jõudis Konontšuk oma ülikoolikarjääri rekordi kordamiseni. Jaakson sedapuhku väljakule ei pääsenud.

Üleplatsimeheks kerkis eestlaste meeskonnakaaslane Tyler Stevenson, kes viskas 20 punkti ja võttis samuti seitse lauapalli. Võitjate poolel oli resultatiivseim Amorie Archibald 15 punktiga.

Southern Miss on sel hooajal kogunud seitse võitu ja 10 kaotust, NCAA USA konverentsi läänedivisjonis paiknetakse kolme võidu ja seitsme kaotusega viimasel ehk seitsmendal kohal. Louisiana Tech on läänedivisjonis seitsme võidu ja kolme kaotusega kolmandal kohal, koos konverentsiväliste mängudega on neil 14 võitu ja viis kaotust.