Konontšuk tegi Gonzaga vastu punktirekordi, Kotsar jätkas oma resultatiivset seeriat

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis pidasid nii Artur Konontšuki kui Maik-Kalev Kotsari kodumeeskonnad läinud öösel kohtumisi väljaspool Ameerika Ühendriike.

Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles alustas Bahama saarte pealinnas Nassaus toimuvat Battle 4 Atlantis miniturniiri kaotusega, jäädes veerandfinaalis 69:94 alla NCAA tippu kuuluvale Gonzaga Bulldogsile. Southern Miss suutis kuulsa vastasega sammu pidada vaid seitse ja pool minutit, siis kärises vahe sisse ja poolajaks oldi taga juba 32:53. Associated Pressi poolt koostatavas edetabelis kaheksandal kohal asuv Gonzaga juhtis kõige rohkem 32 punktiga.

Algviisikusse kuulunud Konontšuk teenis mänguaega 28 minutit ja viskas selle ajaga 19 silma (kahesed 5/8, kolmesed 3/4), mis tähistab tema ülikoolikarjääri punktirekordit. Lisaks võttis ta 5 lauapalli (sh 3 ründelauast), andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi 2 isiklikku viga.

Southern Missil on nüüd kirjas kaks võitu ja neli kaotust. Battle 4 Atlantis turniiril jätkatakse võitlust kohtadele 5.-8.

Kaotuse pidi vastu võtma ka Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks, kes jäi Mehhikos Cancunis peetud miniturniiri kolmanda koha mängus 72:78 alla Northern Iowa Panthersile. Heitlus oli tasavägine – juhtiv meeskond vahetus 12 korda ja 11 korda oli seis viigis. South Carolina kaotas avapoolaja 37:44 ning oli veel minut enne lõppu taga vaid kahe punktiga.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul kauem kui keegi teine – 36 minutit – ning kogus selle ajaga 12 punkti (kahesed 6/13), 3 lauapalli (sh 2 ründelauast), ühe resultatiivse söödu, 2 blokeeritud viset, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Tegu oli neljanda järjestikuse mänguga, kus eestlane kahekohalise arvu punkte viskas.

South Carolina sai nelja võidu kõrvale juba kolmanda kaotuse.

Üliõpilasliiga NJCAA kõrgeimas divisjonis oli eile õhtul võistlustules Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders, kes lõpetas Pensacolas toimunud miniturniiri 70:63 võiduga LSCPA (Lamar State College Port Arthur) Seahawksi üle. Northwest Florida State tuli seejuures teisel poolajal välja 16-punktilisest kaotusseisust. Mängu protokoll hetkel puudub.

NJCAA edetabelis 18. kohal asuv Northwest Florida State jätkab hooaega kaheksa võidu ja kolme kaotusega.