Konontšuki ja Jaaksoni ülikool tegi imelise tagasituleku ning sai väärt lisaajavõidu

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kirja neljanda võidu järjest, kui lisaajal alistati UTEP Miners 74:66.

Southern Missi koduväljakul peetud kohtumine kulges küllaltki tasavägiselt, ent minut enne normaalaja lõppu jäid väljakuperemehed taha 53:60. Seejärel tegi aga Southern Miss 7:0 spurdi ning lisaaja kallutasid võõrustajad juba kindlalt enda kasuks.

Mõlemad eestlased alustasid kohtumist vahetusmeeste pingilt. Konontšuk pääses platsile kuueks minutiks, mille jooksul tõi kaks punkti (kahesed 0/1, vabavisked 2/2) ja hankis ühe lauapalli. Lisaks tegi ta ühe isikliku vea.

Jaakson sai mänguaega vaid kolm minutit ja ühtegi pealeviset ta selle ajaga ei sooritanud. Küll aga andis eestlane ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe vaheltlõike.

Võitjate parim oli kaksikduubli teinud Tyler Stevenson, kes viskas 26 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Eile oli võistlustules ka Marten Maide kodumeeskond Liberty Flames, kes kaotas võõrsil 70:77 Lipscomb Bisonsile. Eestlane sedapuhku väljakule ei pääsenud.

Nii Southern Missi kui ka Liberty jaoks oli tegu hooaja esimese konverentsisisese mänguga. Eesti aja järgi öösel vastu pühapäeva kohtuvad samad meeskonnad omavahel uuesti. Southern Miss on sel hooajal kogunud viis võitu ja kolm kaotust ning Liberty kaheksa võitu ja neli kaotust.