Taavi Jurkatamm ja San Francisco olid aastavahetusel võidukad

-Taavi Jurkatamm (kaitses) | Foto: AP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis oli Eesti aja järgi täna keskööl, kuid kohaliku aja järgi eile pärastlõunal alanud kohtumises võistlustules Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons. Kodusaalis alistati korraliku teise poolaja toel San Diego Toreros 70:62.

San Francisco pööras mängu lõplikult enda kasuks viimase üheksa minutiga, kui visati 21 punkti külaliste 13 vastu.

Algviisikus alustanud eestlane sai mänguaega 28 minutit, mille jooksul viskas kaheksa punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/5), võttis ühe lauapalli, sooritas kaks vaheltlõiget, blokeeris ühe vastaste pealeviske, kaotas korra palli ja tegi neli isiklikku viga.

Jurkatamm viskas seejuures kõik punktid avapoolajal, mille San Francisco ühe punktiga kaotas (30:31). Võitjate poolel sai suurepärase esitusega hakkama tagamängija Jamaree Bouyea, kes viskas 24 punkti, hankis seitse lauapalli ja andis viis korvisöötu.

Tegu oli San Francisco hooaja esimese konverentsisisese mänguga. Kokku on tänavu võidetud seitse ja kaotatud neli kohtumist. Järgmisena ootab San Franciscot ees suur proovikivi, sest võõrsil kohtutakse NCAA tugevaimaks võistkonnaks peetava Gonzagaga.