Konontšuki kodumeeskond sai valusa kaotuse, Pehka oma naasis võidurajale

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Eile hilisõhtul ja täna varahommikul olid erinevates USA üliõpilasliigades võistlustules neli Eesti korvpallurit. Eestlaste saldoks kujunes üks võit ja kolm kaotust.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai NCAA kõrgeimas divisjonis valusa kaotuse, kui võõrsil jäädi 72:75 (41:31) alla konverentsis teist kohta hoidvale Western Kentucky Hilltoppersile. Külalistele said saatuslikuks vabavisked, mida tabati 11-st kuus Western Kentucky 24-st 19 vastu.

Algviisikus alustanud Konontšuk viibis väljakul 21 minutit, mille jooksul viskas 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/4), võttis 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 4 isiklikku viga.

Southern Miss jätkab hooaega seitsme võidu ja 18 kaotusega. USA konverentsis (C-USA) on neil kolm võitu ja üheksa kaotust, millega asutakse eelviimasel ehk 13. kohal.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons kaotas NCAA esimeses divisjonis kolmanda mängu järjest, kui jäi võõral väljakul 76:90 (25:44) alla BYU Cougarsile. San Francisco oli tagaajaja rollis sisuliselt terve kohtumise.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses platsile 13 minutiks, kuid punktiarvet selle ajaga ei avanud, visates mööda ainsa teelesaadetud kaugviske. Eestlase arvele jäi 2 lauapalli, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

San Francisco on sel hooajal kogunud 16 võitu ja 10 kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) ollakse nüüd viie võidu ja kuue kaotusega seitsmendal kohal.

NAIA teises divisjonis lõpetas Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans viie mängu pikkuse kaotusteseeria, kui võõrsil alistati 80:72 (36:37) Roosevelt Lakers.

Algviisikusse kuulunud Pehka teenis mänguaega 27 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/2), 3 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Pehka meeskonnale oli see 18 kaotuse kõrval viiendaks võiduks. Oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) paiknetakse nelja võidu ja 14 kaotusega 15. ehk viimasel positsioonil.

NJCAA esimeses divisjonis sai Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders juba üheksanda järjestikuse kaotuse, kui koduväljakul vannuti 78:82 (40:33) alla Gulf Coast State Commodoresile.

Täna oma 20. sünnipäeva tähistav Sunelik sekkus pingilt mängu 13 minutiks ning kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2), 2 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Northwest Florida State’il on nüüd kirjas 12 võitu ja 13 kaotust. Panhandle’i konverentsis on aga kaotatud kõik üheksa kohtumist, millega asutakse kindlalt viimasel ehk viiendal kohal.