Konontšuki lõpusekundite kaugvise tõi Eestile U18 EM-il magusa võidu Belgia üle

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Makedoonias Skopjes toimuvatel B-divisjoni U18 Euroopa meistrivõistlustel alistas Eesti koondis põnevuslahingus 71:70 Belgia.

Avaveerandi kaotas Eesti 10:15 ning poolajaks oldi juba kümne punktiga taga. Kolmandal veerandajal näidati aga belglaste vastu 24:18 paremust ja seisult 50:54 algas viimane neljandik. 3.04 enne kohtumise lõppu seadis Henri Drell vabaviskejoonelt 64:64 viigi jalule, kuid vastased pääsesid peagi uuesti nelja silmaga ette.

Artur Konontšuk vastas lähiviskega ning Belgia eksis tähtsal hetkel omakorda kahel vabaviskel. Viimased 23 sekundit rünnakuaega kuulusid Eestile ning 12 sekundi möödudes tabas Konontšuk kaugviske, viies Eesti 71:70 ette. Ääremängija hiilgas peagi veel viskeblokeeringuga ning sama tegi ka Mikk Jurkatamm. Belgial enam aega ei jätkunud uuesti rünnakule asuda ning Eesti sai napi võidu kätte.

Artur Konontšuk viskas Eesti koondise parimana 18 punkti. Mark-Andreas Jaakson lisas 14, Mikk Jurkatamm 11, Henri Drell 10 ja Hendrik Eelmäe 9 silma. Vastaste resultatiivseimad olid Noel Coleman 23 punkti ning Haris Bratanovic 21 punkti ja 12 lauapalliga.

EM jätkub Eesti jaoks teisipäeval, kui vastamisi minnakse Ungariga. Päev hiljem seisab ees alagrupi viimane mäng Austriaga.