Konontšuki meeskond sai valusa kaotuse ja jääb konverentsi turniirilt eemale

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kaotas Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles põhihooaja viimases kodumängus Rice Owlsile 57:72 ning jääb tänavuselt konverentsi turniirilt eemale.

Esimese 20 minuti järel 22:32 kaotusseisu jäänud Southern Miss tegi teise poolaja alguses 17:3 spurdi ja pääses ette 43:40, aga Rice vastas sellele omakorda 11:2 spurdiga ning ei loovutanud edu enam kordagi.

Algviisikus alustanud Konontšuk sai mänguaega 33 minutit, mille jooksul viskas 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/4), võttis 6 lauapalli (kõik kaitselauast), andis 3 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid 3 pallikaotust ja 5 isiklikku viga, mis ta viimasel minutil pingile kukutasid.

Üleplatsimeheks kerkis Konontšuki meeskonnakaaslane LaDavius Draine, kes viskas 22 punkti ja hankis 14 lauapalli. Võitjate resultatiivseim oli 18 punkti visanud Robert Martin.

Southern Missil on üks mäng enne põhihooaja lõppu koos üheksa võitu ja 21 kaotust, USA konverentsis (C-USA) paiknetakse viie võidu ja 12 kaotusega eelviimasel ehk 13. kohal. Rice’il on nüüd kirjas 15 võitu ja 15 kaotust. Konverentsisisene saldo on neil seitse võitu ja 10 kaotust, millega jagatakse 10.-12. kohta. USA konverentsi turniirile pääsevadki ainult 12 paremat. See tähendab seda, et Southern Miss ei saa konverentsi turniiril osaleda ka viimase põhihooaja mängu võitmise korral.

Põhihooaja viimase mängu peab Southern Miss Eesti aja järgi pühapäeva öösel, kui võõrsil minnakse vastamisi Middle Tennessee meeskonnaga.