fbpx
Close

Koondisedebüüdita jäänud Carlos Jürgens väga ei põe: sain treeningutel maitse kätte ja see oli kõva värk!

Avatar
-Carlos Jürgens | Foto: AFP/Scanpix

Kui korvpallisõbrana otsida tänavusest koondisesuvest positiivsete asjade kõrvalt üks negatiivne aspekt, siis on selleks tõik, et mullusel hooajal ookeanitaguses USA üliõpilasliigas NCAA puhtalt meeskondlikku tulemust vaadates kõige edukamaks eestlaseks kerkinud Carlos Jürgensil jäi koondises ametlik debüüt tegemata.

22-aastane ja 196 cm pikkune Tartust pärit tagamängija on tasapisi enda mängutaset ookeani taga tõstnud ning mullu kerkis Oral Robertsi põhitegijate ringi, kui sai tihtipeale ülesandeks ohjeldada vastaste kõige kõvemaid skoorimehi. Treeningul tuli päevast päeva katta, ja hiljutiste uudiste valguses tuleb ka edaspidi, NCAA parimat skooritegijat Max Abmast, kes loobus viimasel hetkel NBA-sse pürgimast ja teeb ühe hooaja Oral Robertsis veel.

Jürgensi tõus ja tegemised ookeani taga pole loomulikult märkamata jäänud koondise treeneritel ning suvel oli tagamees kenasti koondise juures kohal. Kuna Eesti tiimil oli maavõistlusmänguks Islandiga valmistudes kitsas käes mängujuhtidega, siis otsustas peatreener Jukka Toijala proovida Jürgensit just “number ühe” positsioonil.

Islandi vastu jäi Jürgensil lõpuks siiski osalemata ja Soome turniir, kus tagamees oleks pidanud oma mänguminutid saama, jäi sootuks ära. Seega kahjuks laiem avalikkus selle eksperimendi tulemuste kohta mingit hinnangut anda ei saa. Korvpall24 portaalile antud intervjuus selgitab mängumees ise, mis tunnetega ta koondise treeningutel mängujuhi rolli täitis ja kui hästi hakkama sai.

Intervjuus puudutame ka Jürgensi juba korra mainitud meeskonnakaaslast Abmast, kes oli eelmisel hooajal kogu NCAA üks ohtlikumaid ründemängijaid. Märtsihulluse ajal tehtud suurepäraste esitustega ekspertidelt juba mokaotsast ka võrdlused kolledžiaegsete Stephen Curry ja Trae Youngiga välja tõmmanud Abmas andis ennast esialgu NBA drafti küll üles, aga kuna draftieelsed treeningud mehel hästi ei sujunud, siis võttis oma nime siiski lõpuks maha.

Loe täispikka intervjuud SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline