fbpx
Close

Koondisedebüüdita jäänud Carlos Jürgens väga ei põe: sain treeningutel maitse kätte ja see oli kõva värk!

-Carlos Jürgens | Foto: AFP/Scanpix

Kui korvpallisõbrana otsida tänavusest koondisesuvest positiivsete asjade kõrvalt üks negatiivne aspekt, siis on selleks tõik, et mullusel hooajal ookeanitaguses USA üliõpilasliigas NCAA puhtalt meeskondlikku tulemust vaadates kõige edukamaks eestlaseks kerkinud Carlos Jürgensil jäi koondises ametlik debüüt tegemata.

22-aastane ja 196 cm pikkune Tartust pärit tagamängija on tasapisi enda mängutaset ookeani taga tõstnud ning mullu kerkis Oral Robertsi põhitegijate ringi, kui sai tihtipeale ülesandeks ohjeldada vastaste kõige kõvemaid skoorimehi. Treeningul tuli päevast päeva katta, ja hiljutiste uudiste valguses tuleb ka edaspidi, NCAA parimat skooritegijat Max Abmast, kes loobus viimasel hetkel NBA-sse pürgimast ja teeb ühe hooaja Oral Robertsis veel.

Jürgensi tõus ja tegemised ookeani taga pole loomulikult märkamata jäänud koondise treeneritel ning suvel oli tagamees kenasti koondise juures kohal. Kuna Eesti tiimil oli maavõistlusmänguks Islandiga valmistudes kitsas käes mängujuhtidega, siis otsustas peatreener Jukka Toijala proovida Jürgensit just “number ühe” positsioonil.

scroll to top