fbpx
Close

Koos Eesti poistega võidurõõmu maitsnud ameeriklane läheb testimisele Boston Celticsisse

-Sacha Killeya-Jones | Foto: Get Better Academy Facebook

-Sacha Killeya-Jones | Foto: Get Better Academy Facebook

Tänavu Tšehhi esiliigas meistriks kroonitud GBA korvpalliakadeemia esindusmeeskonna põhijõud Sacha Killeya-Jones läheb ennast näitama NBA klubi Boston Celticsi juurde.

20-aastane ja 211 cm pikkune ameeriklane alustas hooaega küll kuulsa Kentucky ülikooli ridades, kuid lahkus veebruaris avaldamata põhjustel kolledžitiimi juurest ning siirdus mängima Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni meeskonnakaaslaseks Get Better Academy tiimi.

12 kohtumisega kogus kevadel ennast NBA drafti kirja pannud Killeya-Jones Tšehhi esiliiga tiitlini liikudes keskmiselt 26,9 minutit, 18,7 punkti, 8,3 lauapalli, 1,6 blokki ja 1,3 korvisöötu mängus.

Võrdluseks 19-aastase Jaaksoni numbrid olid tänavu 26 kohtumisega keskmiselt 22,7 minutit, 8,6 punkti, 2,6 lauapalli ja 1,3 söötu ning samuti värskelt 19-aastaseks saanud Konontšukil 18 mänguga 18 minutit, 8,7 punkti, 2,5 lauapalli ja 0,7 korvisöötu.

Nii Jaakson kui Konontšuk rääkisid hiljutistes intervjuudes Korvpall24.ee portaalile, et nende eesmärk on pääseda karjääri jätkama USA üliõpilasliigasse NCAA.

scroll to top