fbpx
Close

Martin Dorbek: võitude arvu vaadates on tegemist kõigi aegade parima Kalev/Cramoga

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo tegi tänavu klubi ajaloo edukaima hooaja VTB Ühisliigas ja pääses esimest korda play-offi, ent veerandfinaalis tuli paraku tunnistada Kaasani Unicsi kindlat paremust ning seeria kaotati kuivalt 0-3. Viimases mängus jäädi täismaja kodupubliku ees alla 84:96.

“Unics on hea võistkond,” sõnas Kalev/Cramo ridadesse kuuluv Martin Dorbek mängu järel Korvpall24.ee portaalile. “Plaan oli neilt midagi ära võtta, aga see mille me alles jätsime, sellega nad lõhkusid meid ära. Ma ei ole veel statistikat veel näinud, aga arvan, et viskeprotsent oli päris ulmeline (avapoolajal tabas Unics kolmeseid 11/15) . Midagi ei ole teha, nad on väga kõrge klassiga meeskond. Arvan, et VTB Ühisliigas jõuavad nad kindlasti finaali.”

Millise taktikaga kohtumisele vastu mindi, ei soostunud Dorbek siiski ütlema. “Meil oli üht-teist taktikaliselt trennis paika pandud, aga las see jääb meie võistkonna siseasjaks. Unics on nii atleetlik võistkond, nad on klass kõrgemad. Kui me võtame neilt midagi ära, siis nad muudavad ja ongi vastukäik olemas, sealt see klassivahe tulebki. Ja kõik nägid, et nad panid kolmeseid meeletult hea protsendiga. Eelmine mäng mängisime esimene veerandaeg mees-mehe kaitset ja nad lõhkusid selle ära, panime maa-ala ning saime mängu tagasi, niivõrd-kuivõrd. Aga nüüd olime stabiilselt kehvad,” rääkis tagamängija, kes viskas kolmapäeval 21 minutiga 7 punkti.

Kalevlaste mängujuhi Tony Wroteni kõrvalejäämine tuli ka Dorbekule üllatusena. Kui vihjasime küsimuses Wroteni eemalejäämise kohta pärides, kas tegemist oli peatreener Donaldas Kairyse taktikalise käiguga, et ameeriklase asemel Tanel Kurbase ja Dorbekuga kaitsemängu tugevdada, küsis tagamees imestunult: “Kas arvad, et Tony pole hea kaitsemängija?” Aga siis lisas Dorbek: “Mina ei teadnud, et Tony täna mängu ei saa. See küsimus on treeneritele.”

Lisaks play-offi debüüdile kogus Kalev/Cramo tänavu VTB Ühisliiga põhiturniiril ka rekordarvu võite – 14. Meeskonna senine võitude rekord oli 13 ja pärines hooajast 2014/15, kui põhiturniir koosnes 30 mängust. “Eesmärk play-offi saada sai täidetud ja võite tuli rekordarv, kuid süües isu kasvab ja muidugi oleks tahtnud siit veel edasi minna. Neid näiteid on küll, kus väiksema eelarvega või paberi peal nõrgem võistkond edasi läheb, aga stabiilselt kõikides mängudes jäi puudu. Võimalus oli, aga väga suurt võimalust ei tekkinud,” ütles Dorbek lõppenud hooaja kohta.

Küsimusele, kas tänavune võistkond on kõigi aegade parim Kalev/Cramo, vastas Dorbek: “Võitude arve vaadates kindlasti kõige parem. Siin on väga huvitavaid kujusid ja mingitel hetkedel me näitasime väga kõrge tasemega mängu. Aga võistkonna tugevust näitabki see, mis on kõige kehvem mäng. Kui kõige kehvem mäng on ka hea, siis võib kaugele jõuda. Kahjuks play-off seerias Unicsit võita on ikkagi päris raske.”

Meeskonda ootab nüüd ees koduste meistrivõistluste finaalturniir, mille kõik kohtumised peetakse Kalevi Spordihallis. “Vaatame nüüd, mis järgmised plaanid on. Me peame valmis olema selleks, mida “Müür” (Martin Müürsepp – toim.) välja mõtleb. Ta teab meie võistkonna siseelu ka. Kulla nimel võitlemiseks ei pea eraldi kedagi üles kütma, tiitlit tahavad kõik võita. Me oleme neid tiitleid siin Eestis võitnud küll ja meie jaoks on see ikkagi suur asi, aga ameeriklaste jaoks veel eriti. Kulla kaela saamine peaks olema iga mehe eesmärk hooaega alustades,” sõnas Dorbek lõpetuseks.

scroll to top