fbpx
Close

Kõrgetasemelisel koolitusel Raplas esineb Goran Dragici ÜKE treener

-Goran Dragic | Foto: Siim Semiskar

-Goran Dragic | Foto: Siim Semiskar

29. märtsil korraldavad MTÜ Rapla Korvpallikool ja Rapla Avis Utilitas korvpallimeeskond Raplas taas kõrgtasemelise treenerite koolituse. Neljast loengust koosneval koolituspäeval jagavad oma kogemusi ja teadmisi Läti naiste rahvuskoondise treener Martinš Zibarts ning Goran Dragicit treeninud sloveen Gašper Predanic.

Kolmandat korda Rapla Korvpallikoolis toimuva treenerite koolituse teemad ja esinejad on sel aastal tõeliselt huvitavad. Alates 2015. aastast Läti naiste rahvuskoondist juhendav Martinš Zibarts jõudis koos hoolealustega viimastel Euroopa meistrivõistlustel kõrgele 6. kohale, mis garanteeris Läti naiskonnale osalemisõiguse 2018 World Cup turniiril.

Varasemalt on ta töötanud Euroopa absoluutse tippnaiskonna Kurski Dünamo juures nii pea- kui abitreenerina. Dünamo abitreenerina on tema kontol 2015 aastast Euroliiga 3. koht ja Kurski naiskonnaga eelmisest hooajast Euroliiga tiitel. Lisaks on ta individuaalselt töötanud paljude maailma paremikku kuuluvate naismängijatega nagu Nnemkadi Ogwumike, Maria Vadeeva, Irina Osipova ja Tatjana Vidmer. Koolitusel peab ta kaks loengut – esimene neist keskendub ründesüsteemidele ja juurdeviivatele harjutustele ning teine mees-mehe kaitse põhitõdedele ja kaitset arendavatele harjutustele.

Tasakaaluks spetsiifilistele korvpalliteemadele on kohal ka üldkehalise ettevalmistuse treener Gašper Predanic. Tema treenitavatest kõige tuntum on Sloveenia kossustaar Goran Dragic, keda Predanic treenis 2016/2017 NBA hooajaeelsel suvel. Juba 2013. aastast on tal olnud oma roll ka Goran Dragici noortele suunatud korvpalli laagrites.

2015. aastast kuni tänaseni on ta üldkehalise ettevalmistuse treener Šentvidi korvpalliklubis. Rapla Korvpallikoolis räägib ta eelkõige Dragiciga treenimise kogemuse põhjal jooksutehnika, kiiruse ja plahvatuslikku arendamise olulisusest ning ÜKE jagunemisest erinevateks faasideks korvpallurite hooaja jooksul.

Rapla Korvpallikool usub, et treenerite pidev areng ja koolitamine on Eestis väga oluline nii treenerite enda kui ka nende õpilaste seisukohalt.

“Treenerite koolituse organiseerimine hooaja keskel kuulub kindlalt meie tegevusplaani hulka juba kolmandat aastat. Esialgne soov oli pakkuda koolitust vaid oma klubi treeneritele, et keset hooaega värskust tuua, saada uusi mõtteid, vaatenurki ja ideid, aga samas ka kinnitust oma senistele tõekspidamistele,” ütles klubi tegevjuht Jaak Karp pressiteate vahendusel.

Ta lisas, et lektorid on ka sel aastal väga tugevad oma ala spetsialistid ja loodetavasti võtavad paljud Eestis korvpallitreenerid kinni võimalusest ennast nende käe all arendada.

scroll to top