Lõpus edu maha mänginud BC Rapla tunnistas EMÜ duubelmeeskonna paremust

-Jan Samuel Vogelainen | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku II liigas toimus teisipäeval üks play-off kohtumine, milles tasavägiselt kulgenud mängus teenis Eesti Maaülikool II/Ülenurme napi, 76:72 võidu BC Rapla üle.

Avaveerand kuulus 22:18 külalistele, kuid kodumeeskonna Rapla kahepunktises eduseisus mindi poolajale. Kolmas veerandaeg kuulus Eesti Maaülikoolile 13:11 ning meeskonnad läksid viimasele neljandikule vastu viigiseisult. Veel 1.20 enne lõppu oli Rapla 71:70 juhtimas, kuid vastased teenisid järjepanu kuus vabaviset, millest neli Jan Samuel Vogelainen realiseeris ning ääremängija vormistas lähiviskest ka lõppskoori.

Üleplatsimeheks kerkis Eesti Maaülikooli tiimile 24 punkti ja 11 lauapalli toonud Jan Samuel Vogelainen. Anar Park lisas 16 ja Viljar Kams 12 silma. Rapla resultatiivseim oli Kenno Kokk 15 punktiga, Ott Kruselli arvele jäi 14 silma. Kaksikduubli sai kirja Rait Viiart, kes viskas 11 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Eesti Maaülikooli duubelmeeskond asus seega kaheksandikfinaali juhtima, korduskohtumine toimub reedel, kell 18.30. Paari võitja läheb veerandfinaalis vastamisi BC Viljandi/telliauto.ee võistkonnaga.