Motiveeritult mänginud Rae Koss lõpetas teise liiga hooaja pronksmedaliga

-Rae Koss/Hansaviimistlus | Foto: Siim Semiskar

Jõhvis toimuval Eesti II liiga finaalturniiril alistas laupäeval peetud pronksikohtumises Rae Koss/Hansaviimistlus Keila Korvpallikooli numbritega 83:60.

Rae Koss alustas Madis Šumanovi vedamisel kindlamalt ja asus kaheminutilise mängu järel ette 10:3. Initsiatiiv oli ka neljandiku teises pooles pigem Rae meeskonna käes ning esimesele puhkepausile mindi Siim Raudla hoolealuste 26:17 juhtimisel. Šumanovilt pisut vähem kui seitsme minutiga 8 punkti ja 6 lauapalli.

Poolteist minutit enne teise mänguperioodi lõppu oli Keila kaotusseis kärisenud juba 20 punktile (24:44). Andre Reinarti lähivise tõi pikaks vaheajaks tabloole numbrid 29:48. Rae Koss tabas esimesel poolajal kaugviskeid 8/11 (72%), Keila visketabavus joone tagant oli seevastu vaid 21 protsenti (3/14).

Keila suutis kolmanda veerandi punktiga võita, mis tähendas, et otsustaval mänguperioodil tuli kinni mängida 18-punktiline kaotusseis (44:62). Tujutult kulgenud kohtumise viimase vaatuse võitis Rae Koss 21:16 ja teenis auga välja kolmanda koha.

Pronksimeeskonna peatreener Siim Raudla sõnas mängujärgses intervjuus Basket.ee portaalile, et kolmanda koha mängus saab tihtipeale otsustavaks tahtmine ja nii ka täna. “Keila selge ambitsioon oli saada esiliigasse ja eilne kaotus oli nende jaoks suur pettumus. Meie jaoks oli jällegi medal väga ahvatlev ja läksime seda ka võtma,” sõnas Raudla, kes lisas, et tema hoolealuste valmisolek oli täna parem.

Rae Kossu kirstunaelaks on läbi terve hooaja olnud pallikaotused. Tänagi kogunes neid 16. “Just selliste noorte võistkondade vastu nagu Keila tekivad meil väsimuse pealt eksimused. Hooaja teises pooles oleme selle numbri rokhem kontrolli alla saanud.”

Kas Raudlal mõlkus enne finaalturniiri mõttes ka pääs esiliigasse? “Ma arvan, et see peab olema asjade loogiline käik (esiliigasse jõudmine – toim.). Kui me oleme kolmandad, siis me pole valmis veel esiliigas mängima. Klubis tehakse kõvasti noortega tööd ja kindlasti on meil ambitsiooni mängida kõrgemal.”

-Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Selgelt esiliiga kohta püüdma läinud Keila Korvpallikooli peatreener Peep Pahv tunnistas, et raske oli pronksimänguks motivatsiooni leida. “Me ei suutnud eilses poolfinaalis HITO vastu kolmandal veerandil murdemomenti ära kasutada ja lasime mängu käest. Tänane oli selle järellainetus ja mängu tegelikult polnudki.”

Võitjate parimaks kerkis Marek Einama 23 punktiga. Andres Andrei lisas 15 punkti. Robert Lilleõis ja Kenno Kokk jõudsid mõlemad kaksikduublini – esimene neist kogus 12 punkti ja 16 lauapalli, teine 11 resultatiivset söötu ja 10 lauapalli. Keila poolelt tõid Kevin Äkke 17 ja Andre Reinart 10 punkti.

Finaalmängus lähevad kell 15:15 vastamisi Kadrina Karud ja KK HITO/BC Karjamaa.