fbpx
Close

Kadrina Karude Gregory Foster finaali eel: Eesti II liiga on tugevama tasemega, kui ma arvasin

-Gregory Foster | Foto: Siim Semiskar

-Gregory Foster | Foto: Siim Semiskar

Jõhvis peetav Eesti II liiga final four on jõudnud nii kaugele, et laupäeval hakatakse jagama medaleid. Kulla peale mängivad Kadrina Karud ja kohalik KK Hito/BC Karjamaa. Esimese eest on suurepärases hoos olnud ameeriklane Gregory Foster, kes on enne finaali keskmiselt 30 minutiga visanud pea 34 punkti mängus, jaganud 8,3 korvisöötu ning teinud 3,5 vaheltlõiget.  

Korvpall24.ee on Jõhvis kohapeal ning pärast mängu Hitoga saime Fosterilt värskeid muljeid. Vaatamata võimsatele isiklikele statistilistele näitajatele, ütles mees liiga kohta: “Eesti II liiga on isegi tugevama tasemega, kui ma arvasin. Siin on päris palju häid tüüpe, kellega madistada.”

Finaali oleks Foster vastaseks oodanud Keila meeskonda, kuna neil on hea tagaliin, kelle vastu oleks ameeriklase arvates huvitav mängida olnud. “Siiski olen finaaliks enesekindel ning arvan, et sellest tuleb hea mäng. Harjutame tugevalt ning oleme kõigeks ette valmistunud,” sõnas enesekindel pallur.

Kuna kohe on Kadrinal mängud läbi, siis mõistagi mõlgutas Foster mõtteid uueks hooajaks: “Mulle anti siin hea võimalus ennast näidata, olen sellest liigutatud ning loodan muidugi meistriliigas mängida tuleval hooajal. Arvan, et mul oleks oskuseid isegi VTB liigas pallimiseks.”

Mees saabus Kadrinasse Liibüast, on mänginud ka Venezuelas, Saudi Araabias ja NBA G-Liigas. Foster on karastuse saanud nüüdseks nimekate tegijate vastu: “Olen USA-s päris tugevate mängijate vastu tegutsenud nagu näiteks Seth Curry (Stephen Curry noorem vend – toim.) ja Clint Capela, keda Houston Rockets alles arendas toona oma põhitsentriks.”

Edasiliikumiseks Fosteril oma agenti pole: “Olen pakkumistele avatud ning kõik agendid võivad minuga ühendust võtta. Seni mängin siin finaalis veel head korvpalli, enne uut ja põnevat hooaega.”

II liiga finaal Hito ja Kadrina Karude vahel algab laupäeval kell 15.15 Jõhvi Spordihallis. Enne seda, algusega kell 12.30 kohtuvad pronksimängus Rae Koss/Hansaviimistlus ja Keila Korvpallikool.

scroll to top