Hito lõi marulise kodupubliku ees Keilat viimasel veerandil nende enda relvaga

-Urmet Roosimägi | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga teises poolfinaalis alistas kodumeeskond KK Hito/BC Karjamaa tugevat vastupanu osutanud Keila Korvpallikooli numbritega 80:65.

Keila alustas kohtumist agressiivse üle-välja pressinguga, mis sundis kodumeeskonda eksima. Intensiivsust hoiti üleval ka rünnakul – palliga tulid kiirelt üle ja järjest otsiti teravust. Hito sai neljandiku lõpus vajalikud korvid ja püsis mängus. Esimesele hingetõmbepausile mindi Keila minimaalses 20:19 eduseisus, kirjutab Basket.ee.

Teist mänguperioodi alustas kodumeeskond 5:0 vahespurdiga. Korraks mindi ette isegi 8 punktiga, kuid Keila tuli Andre Reinarti vedamisel mängu tagasi ning haaras Kevin Sepiku lähiviske järel taas 32:31 eduseisu. Võitluslik avapoolaeg lõppes Keila 39:37 juhtimisel.

Kui kolmanda veerandi lõpuni jäi neli minutit, teenis viienda vea Hito üks liidritest Veiko Simm ja Keila sai vabavisetest neljapunktilise edumaa (48:44). Väljakuperemehed tegid kiire 4:0 spurdi ja seis oli viigis. Otsustavale mänguperioodile mindi vastu seisult 50:50.

Hito sai neljanda veerandi alguses kaitse pidama ning asus kuus minutit enne normaalaja lõppu ette 57:51. Keila tuli hiljem Kevin Sepiku korvide järel kahe punkti kaugusele, kuid jõhvikate poolelt vastas Edvard Trumm 2+1 rünnakuga (62:57). Seejärel realiseeris Urmet Roosimägi vabavisked ning järgmisel rünnakul skooris Reijo Peenema (66:57). Keila ei saanudki enda mängu enam korralikult tööle ja Hito võttis kodusaalis kindla võidu. Viimane veerandaeg kuulus idavirulastele 30:15.

Võitjate poolelt tegi võimsa kaksikduubli Edvard Trumm 15 punkti ja 17 lauapalliga. Urmet Roosimägi ja Veiko Simmi arvele jäi 11 silma. Viimane korjas lisaks ka 11 lauapalli. Kevin Sepik kerkiks 27 punktiga Keila poolelt üleplatsimeheks.

Homses finaalkohtumises lähevad kell 15:15 vastamisi KK Hito/BC Karjamaa ja Kadrina Karud. Pronksikohtumises kell 12:30 kohtuvad Keila Korvpallikool ja Rae Koss/Hansaviimistlus.