17 kolmest tabanud Tarvas pani võimsa teise poolajaga Betoonimeistri üle paremuse maksma

-Mihkel Kurg | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas tegi põhiturniiri võitja RSK Tarvas tänaõhtuses mängus kõva avalduse final four’i pääsemise nimel, alistades veerandfinaalseeria avamängus Betoonimeister/Tskk/SK Nord meeskonna 104:71 (17:19; 26:20; 34:17; 27:15).

Põhiturniiri kaheksandana lõpetanud Betoonimeister/Tskk/SK Nord osutas virumaalastele terve esimese poolaja südikat vastupanu, minnes aeg-ajalt juhtimagi. Punkt-punkti heitluses kulgenud esimese veerandaja järel oli seis Tarva poolt vaadatuna 17:19. Teisel veerandil tasavägine mäng jätkus ning pikale pausile minnes oli Tarvas ees 43:39.

Olümpiavõitja Tiit Soku hoolealused suutsid endise meistriliigaklubi Tarvasega sammu pidada kolmanda veerandi keskpaigani, mil vahe kasvas esmakordselt kahekohaliseks (60:49 peale vanameister Sven Pugoneni tabavat kahepunktiviset). Endise meistriliigamängija Margus Klementsovi ning Andres Zooberi korvidest vähenes vahe küll korraks kuuele punktile, kuid Rakvere meeskond sai seejärel hoo sisse ning tagasi enam ei vaadanud. Seisult 60:54, kui kolmanda veerandi lõpuni jäi kolm minutit, tegi Tarvas 20:4 spurdi, mille “peasüüdlaseks” oli tagamängija Mihkel Kurg, kes tõi kolmanda veerandi viimase kolme minuti ning neljanda veerandi esimese 30 sekundi jooksul kokku 15 punkti (vabavisked 9/9, kolmesed 2/2). Peale Mihkel Kure soolot leidis Betoonimeister ennast juba 80:58 kaotusseisust. Sellest spurdist Betoonimeister enam ei toibunudki, võttes vastu kaotuse 104:71.

Võitjate resultatiivseimad olid Mihkel Kurg 32 punktiga (kahesed 1-3, kolmesed 7-12, vabavisked 9-9) ja Kristo Saage 24 punktiga (kahesed 4-6, kolmesed 3-10, vabavisked 7-7). Renato Lindmets tegi kaksikduubli 10 punkti ja 14 lauapalliga. Betoonimeister/Tskk/SK Nord parimad olid kolmikduubliga säranud Margus Klementsov (14 punkti, 10 lauda, 10 söötu), Andres Zoober 17 silmaga (kahesed 1-2, kolmesed 3-6, vabavisked 6-7) ja Siim Laur 16 punktiga (kahesed 5-8, kolmesed 1-1, vabavisked 3-3).

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine kohtumine peetakse 17. aprillil kell 20:15 Tallinnas Nordi spordihoones.