Saage ja Rae Koss kukutasid Kadrina Karud, Viimsi tõusis seljavõiduga uueks liidriks

-Kristo Saage ja Rae Koss/Hansaviimistlus | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas oli reede õhtu mängude poolest tihe ning väljakul käis koguni kaheksa meeskonda. Võidulisa teenisid Tamsalu Los Toros/TALTECH ja Paide Viking Window, aga ka uueks liidriks kerkinud KK Viimsi/Noto, kuna senine esiliiga valitseja Kadrina Karud komistas võõrsil uustulnuka Rae Koss/Hansaviimistluse ja nende mänguveduri Kristo Saage otsa.

KA Tallinna Kalev/TSK – Tamsalu Los Toros/TALTECH 70:84 (18:18, 24:27, 13:26, 15:13)

Küllaltki võrdse avapoolaja (42:45) järel hakkasid kodumeeskonna jaoks asjad kiiva kiskuma 13:26 kaotatud kolmanda veerandajaga, mis otsustas ka mängu saatuse. Kui väljakult tabati viskeid võrdselt 45%, siis vabaviskeid teenis ja tabas TalTechi duubel oluliselt enam: 20/24 (83%) vs. 9/18 (50%).

Viimasest viiest mängust neli kaotanud KA Tallinna Kalev/TSK (5-4) on turniiritabelis kukkunud kuuendaks. Reedel kandis skooritegemise koormat Henri-Sten Vainola 20 punktiga, lisaks tegi noormees ka 4 vaheltlõiget. Ilja Stankevits toetas 10 silmaga.

Tosina tiimi seas seitsmendal kohal jätkava Tamsalu Los Toros/TALTECHi (4-5) eest kogus Raiko Orumaa samuti 20 punkti ja 4 vaheltlõiget, kuid lisaks noppis ka 7 lauapalli. Ralf Küttis ja Marcus Neiland lisasid vastavalt 12 ja 11 punkti, Norman Käbinilt 10 punkti ja 7 korvisöötu ning Karl Andres Matute Perneril jäi napilt vajaka kaksikduublist (10 p ja 9 lp).

G4S Noorteliiga – KK Viimsi/Noto 64:116 (13:31, 16:28, 20:25, 15:32)

Mänguõhtu suurima võidu võttis uueks esiliiga liidriks kerkinud Viimsi, kes võitis G4S Noorteliiga vastu kõik veerandajad ja lõpuks ka kogu mängu suurelt, koguni 52 punktiga.

Eelviimasel tabelireal paikneva G4S Noorteliiga (1-6) kasuks viskas Illimar Raiend 20 punkti ja noppis 8 lauapalli, Joosep Heinla toetas 13 silma ja 7 lauapalliga.

Kõigis mänguelementides valitsenud uue liidri KK Viimsi/Noto (8-1) eest said kahekohalise punktisumma kirja koguni seitse meest: Kaarel Traumann ja Mihkel Allorg võrdselt 18, Joosep Jalmar Saar 16, Kristjan Evart ja Andreas Märtson kumbki 15, Jorgen Rikberg 14 ja Saamuel Rõigas 10 punkti.

Paide Viking Window – Keila Korvpallikool 89:82 (24:17, 28:17, 18:22, 19:26)

Paides pääses kodumeeskond esimese veerandaja järel 24:17 ja poolajaks juba 52:34 juhtima. Sarnane vahe püsis ka kolmandal perioodil, misjärel suutis Keila tasapisi vahet vähendada, kuid ohtlikult lähedale enam ei jõudnud.

Viiendal kohal asuva Paide Viking Window (5-3) kasuks viskas Kiur Akenpärg 22 punkti ja jagas 7 tulemuslikku söötu, Gaspar Bibikov lisas 18 punkti ja 7 lauapalli, Silver Suurorg sai kirja 14 punkti ning Kustas Põldoja kontole kanti 12 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Kümnendat kohta hoidva Keila Korvpallikooli (2-7) skooritegemise eest kandsid hoolt Conrad Sengbusch ja Marcus Lenk võrdselt 19 silmaga. Roland Tamkivi lisas 11 punkti ning Rauno Meerits tegi 11 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli.

Rae Koss/Hansaviimistlus – Kadrina Karud 80:76 (22:19, 17:21, 20:17, 21:19)

Õhtu kõige üllatavam tulemus sündis Jüri Spordihoones, kus esiliiga uustulnuk Rae Koss alistas kodusaalis tasavägise mängu järel napilt liiga liidri, seni vaid võite tunnistanud Kadrina Karud. Rae Kossule kindlustasid võidu meeskonna viimased seitse punkti visanud Kristo Saage vabavisked 16 sekundit enne mängu lõppu.

Turniiritabelis kõrgele neljandale kohale kerkinud Rae Koss/Hansaviimistluse (6-3) parim oligi Saage, kelle arvele jäi lõpuks 22 punkti, 14 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu (efektiivsusnäitaja 40). Vitali Komar ja Karl-Kristjan Vaab toetasid kumbki 13 punktiga, Vaabilt lisaks ka 7 lauapalli. Margus Klementsov tõi 12 punkti ja 6 lauapalli ning Riho Suija 10 punkti ja samuti 6 lauapalli.

Viimsi järele teiseks kukkunud Kadrina Karude (7-1) eest tõi Rimantas Daunys 18 punkti ja 7 lauapalli, Lauri Mets lisas 15 punkti ja 5 lauapalli ning Raimond Tribuntsov viskas 10 silma. Senise liidri Austin Wrighteni asemele toodud värske täiendus Kelly Allen Hinds jr tegi debüütmängus 12 punkti ja 13 lauapalliga korraliku kaksikduubli. Seni teises liigas Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku Gümnaasiumi meeskonnas pallinud 2-meetrine ameeriklane blokeeris lisaks ka 3 vastase viset.