Pehka debüteeris UC Davise võidumängus, Jurkatamm ja San Francisco jätkasid edukalt

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivatest Eesti korvpalluritest käisid läinud öösel väljakul Taavi Jurkatamm ja Ran Andre Pehka, kes mõlemad said tunda võidurõõmu.

Pehka tegi oma debüüdi UC Davis Aggiesi eest, kui hooaja esimeses kodumängus alistati üliõpilasliigas NAIA palliv William Jessup Warriors koguni 95:62 (47:33).

19-aastane mängujuht pääses vahetusest platsile vaid neljaks minutiks ning ühtegi pealeviset ta selle aja jooksul ei sooritanud. Küll tegi eestlane aga ühe vaheltlõike.

Pehka meeskonnale oli see teiseks järjestikuseks võiduks kahe kaotuse kõrval. Kolm järelejäänud konverentsivälist kohtumist peab UC Davis võõrsil.

Suure võidu sai kirja ka Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes alistas võõrsil 88:60 (45:32) Cal Poly Mustangsi.

Algkoosseisus alustanud Jurkatamm viibis võitjate ridades väljakul 21 minutit, mille jooksul viskas kaheksa punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/2, vabavisked 1/3), võttis maha kaks lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi kaks vaheltlõiget. 23-aastase eestlase arvele kogunes ka kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

San Francisco jaoks oli tegu kuuenda mänguga kümne päeva jooksul, tabelis on neil nüüd neli võitu ja kaks kaotust. Kõik kuus senist kohtumist on peetud võõrsil, kuna koroonaviiruse leviku tõkestamiseks seatud piirangute tõttu San Francisco meeskond praegu võistlusmänge koduses Sobrato Centeris pidada ei saa. Pühapäeval toimuma pidanud kodumäng Nevada ülikooli vastu on teadmata ajaks edasi lükatud.