EELVAADE | Tallinna Kalev/TLÜ üritab neljandal korral Tartu Ülikooli võiduta jätta

-Michael Kyre Buchanan | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas on Tallinna Kalev/TLÜ laupäeval, 13. aprillil teises veerandfinaalmängus mõõtu võtmas Tartu Ülikooliga.

Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Ülikool
13.04.2019, kell 16:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Meeskonnad olid nelja päeva eest vastamisi Tartus ja kohtumine kujunes oodatult põnevaks. Avaveerand lõppes 17:17 viigiga, aga viimase neljandikuni oli Kalev/TLÜ domineerivam pool ning mindi 60:53 juhtima. 8.12 enne lõpuvilet olid külalised 65:55 peal, misjärel tegi Tartu Arnas Velicka eestvedamisel 15:0 spurdi ja haarati ise eduseis. Joshua Nofflet hoidis vastaste lootusi veel elus, aga kodumeeskond oli sammu võrra ees ning Velicka ja Märt Rosenthali vabavisetest kohtumine 78:73 Tartu kasuks lõppes.

Velicka viskas Tartu eest koguni 32 punkti, kogus 6 lauapalli ja andis ka 6 korvisöötu. Julius Kazakauskas järgnes kaksikduubliga, tuues 21 silma ja 10 lauapalli. Võrdselt 9 punkti lisasid Kregor Hermet ja Märt Rosenthal, Robin Kivi sai kirja 7 punkti. Kalev/TLÜ parimana viskas Joshua Nofflet 25 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Keskmängija Michael Kyre Buchanan lisas 16 silma ja sai kätte koguni 18 lauapalli (neist pooled ründelauast). Janar Talts järgnes 13 ning Damarcus Jamaal Harrison 10 punktiga.

Favoriidikoormat kannavad nüüdki tartlased, olles põhiturniiril Kalev/TLÜ kahel korra seljatanud, vastavalt 75:66 ja 84:82. Kuna esimene veerandfinaalmäng kuulus samuti Tartule, on Tallinna klubi seega kolm omavahelist kohtumist järjest kaotanud. Allajäämine ka neljandal korral tähendaks juba selg vastu seina olukorda ja hooaja jätkamiseks tuleb 17. aprillil seeria kolmandas mängus võõrsil Tartu kindlasti alistada.