Rae Kossule raske võit, Nikeem De Leon teeb Kadrina särgis üha paremaid esitusi

-Nikeem De Leon | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas toimus teisipäeval kaks A-alagrupi kohtumist. Rae Koss/Hansaviimistlus (2-1) sai raske 66:63 (18:18, 14:20, 21:19, 13:6) võidu TTÜ korvpallikooli (0-1) üle, Kadrina Karud (3-0) alistas suurelt 115:56 (19:17, 30:12, 27:13, 39:14) BC Kalev II (1-2) meeskonna.

Jüris toimunud vastasseisu alustasid paremini külalised, minnes avapoolaja lõpuks 6-punktiga juhtima (38:32). Vaheaja järel mäng võrdsustus ning kodumeeskond asus 5:45 enne mängu lõppu Andres Andrei kolmepunktiviskest 62:59 juhtima. Viimasel veerandajal vaid kuus punkti visanud TTÜ-l oli lõpusekunditel võimalus ka mäng lisaajale viia, kuid Renno-Renek Rattaseppa kaugvise ei tabanud. Rae Koss domineeris lauavõitluses 44:28, sealjuures võeti koguni 25 palli ründelauast.

Teise järjestikuse napi võidu saanud Rae Kossu ridades jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Andres Andrei, kes tõi 18 punkti ja tegi ka 4 vaheltlõiget. Kenno Kokk ja Tom Provejs lisasid kumbki 9 silma, mõlemalt ka vastavalt 11 ja 7 lauapalli.

TTÜ korvpallikooli parimad korvikütid olid Marcus Neiland (14) ja Renno-Renek Rattasepp (11).

BC Kalev II suutis A-algrupi liidrile kodus vastu hakata vaid esimesed kümme minutit, kui tabloo näitas viigiseisu 19:19. Seejärel panid Karud teise käigu sisse ning tegid järgneva nelja ja poole minutiga 14:0 spurdi. Teisel poolajal lisati veelgi survet ning mängu lõpuks oli vahe 59-punktine. Esimese nelja peetud mängu jooksul juba kolmandat korda 100-punkti künnise ületanud Karude kahepunktivisete protsent oli täna 72% ning meeskond sai kirja 36 tulemuslikku söötu.

Mäng-mängult üha paremasse hoogu läinud võõrleegionär Nikeem De Leon viskas ligi 25 mänguminutiga 27 punkti (visked väljakult 12/16), hankis 4 lauapalli, jagas 5 söötu ning sooritas 4 vaheltlõiget. Enes Kita tabas 6 kolmest ning tõi 24 punkti ja 8 lauapalli. Rait Tammet lisas 17 silma (visked väljakult 6/7) ning 5 lauapalli, mitmekülgse esituse teinud Raimond Tribuntsovi kontosse kirjutati 14 punkti (visked väljakult 7/9), 5 lauapalli, 10 söötu ja 5 vaheltlõiget.

Vaid 22% visetest tabanud BC Kalev II meeskonda hoidsid vee peal kaks mängumeest. Mikk Päeske arvele jäi korralik kaksikduubel (23 punkti, 12 lauapalli, 6 söötu ja 3 vaheltlõiget), mängu lõpuhetkedel õnnetult vigastada saanud Jarmo Jagomägi lisas 17 punkti ja 3 vaheltlõiget.

Teise liiga mängud jätkuvad kolmapäeval, kui täiseduga Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline sõidab külla Võrumaale.