Rae Koss murdis teises liigas seni kaotuseta püsinud Kadrina Karud

-Rae Koss/Hansaviimistlus | Foto: Henri Ausmaa

Teisipäeval Saku II liiga A-alagrupis toimunud kohtumises läksid vastamisi Rae Koss/Hansaviimistlus (5-2) ning täiseduga Kadrina Karud (8-0). Põneva lõpplahendusega mängu võitis kodumeeskond Rae Koss 71:69 (21:18, 18:10, 17:19, 15:22).

Esimene poolaeg möödus väljakuperemeeste juhtimisel ning pikemale vaheajale mindi Rae Kossu 39:28 eduseisus. Marek Einama oli kodumeeskonnale toonud juba 16 punkti. Kolmandal veerandajal kodumeeskonna edu püsis ning Siim Raudla hoolealused liikusid hooaja kaalukaima võidu suunas. Kui mängida jäi 3:20 viis Einama viies kolmene Rae Kossu 70:58 juhtima ning mäng näis olevat tehtud. Karudel polnud veel püssirohi otsas ning järgmise kolme minutiga tehtud 11:0 spurt tõi külalised punkti kaugusele (69:70). Rober Lilleõis tabas järgneval rünnakul ühe vabaviske ning jättis seega mängu saatuse Kadrina otsustada. Otsustava viske võttis enda õlgadele Karude liider Allan Ehte, kuid tema sooritatud kahepunktivise ei suutnud sel korral meeskonda lisaajale aidata. Hooaja esimese kaotuse saanud Kadrina tabas kehvasti kaugviskeid (3/21 ehk 14%) ning tegi 24 pallikaotust.

Rae Kossu resultatiivseim Marek Einama viskas 24 punkti (kolmesed 5/14), hankis 5 lauapalli ning tegi 3 vaheltlõiget. Andres Andrei lisas 16 punkti, 11 lauapalli 4 söötu ja 5 vaheltlõiget. Võrdselt 8 punkti tõid Robert Lilleõis (9 lauapalli) ja Kenno Kokk.

Kadrina poolel tõusis üleplatsimeheks Allan Ehte, kelle kontosse kirjutati 32 punkti (vabavisked 16/20), 11 lauapalli, 4 söötu ja 6 vaheltlõiget. Uku Kams lisas kaksikduublit tähistavad 16 punkti, 11 lauapalli (6 ründelauast) ja 3 söötu. Raimond Tribuntsovi arvele jäi 9 punkti, 11 lauapalli ja 6 korvisöötu.

A-alagrupi liidrina jätkab Kadrina (8-1), Rae Koss (6-2) on grupi kolmas.

Turniiritabel

Kolmapäeval peetakse teises liigas üks mäng, kui Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (6-3) kohtub Iisaku Gümnaasiumis BC Narvaga (3-5).