Kotsar ja South Carolina alistasid veel ühe tippülikooli

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA kirja väärt võidu, kui koduväljakul alistati tulemusega 80:77 mullune konverentsi põhiturniiri võitja Auburn Tigers.

South Carolina alustas ligi 14 000 pealtvaataja ees peetud kohtumist hästi ja esimese 11 minuti järel oldi 25:14 eduseisus. Seejärel tuli Auburn mängu tagasi ning poolajaks oli kodumeeskond juba ühe punktiga taga (37:38). Teine poolaeg algas tasavägiselt, kuid mängupoole keskel suutis South Carolina uuesti vahe sisse teha ja 6.34 enne kohtumise lõppu oli seis 71:61 võõrustajate kasuks. Külalised vastasid aga 12:0 spurdiga ning pääsesid 2 punktiga ette. Viimasel 4 minutil jätkus punkt-punkti heitlus, kuid Auburn enam väljakult ühtegi viset tabada ei suutnud ja 31 sekundit enne mängu lõppu tabas Felipe Haase kohtumise saatuse otsustanud kolmepunktiviske. 3 sekundit enne lõpuvilet vormistas Chris Silva vabavisetest lõpptulemuseks 80:77.

Associated Pressi ja USA Today üleriigilistes edetabelites vastavalt 16. ning 15. kohal asuv Auburn on Mississippi State’i järel juba teine tippülikool, kelle South Carolina selle kuu jooksul alistanud on.

Kotsar, kes päev varem treeningul pahkluule viga tegi, alustas sel korral pingilt ja teenis lõpuks mänguaega 25 minutit, mille jooksul viskas 9 punkti (kahesed 4/8, vabavisked 1/4), võttis 5 lauapalli (kõik kaitselauast) ja blokeeris 2 vastaste pealeviset. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ning 3 isiklikku viga.

South Carolina resultatiivseim oli oma karjääri parima mängu teinud Chris Silva, kes kogus 32 punkti ja 14 lauapalli. Auburni poolelt viskasid Bryce Brown ja Jared Harper kumbki 17 punkti.

South Carolina on NCAA kagukonverentsis (SEC) võitnud 6 mängust 5, millega jagab koos kuulsa Kentuckyga 3. kohta. Kogu hooaja jooksul on meeskond kirja saanud 10 võitu ja 8 kaotust. South Carolina hooaeg jätkub SEC ja Big 12 konverentside omavahelise mõõduvõtuga, kus laupäeval minnakse vastamisi Oklahoma State’i Ülikooli meeskonnaga.