Kotsar ja South Carolina said Scottie Pippeni poja juhitud Vanderbiltilt üllatuskaotuse

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks lõpetas USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis põhihooaja kaotusega, jäädes võõrsil üllatuslikult alla Vanderbilt Commodoresile 74:83.

South Carolina juhtis esimese 20 minuti järel 35:33, ent viskas teise poolaja alguses vaid kuus punkti vastaste 15 vastu ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla.

Algviisikus alustanud Kotsari arvele kogunes 33 minutiga 8 punkti (kahesed 4/11), 5 lauapalli (kõik kaitselauast), meeskonna parimana 4 korvisöötu, üks vaheltlõige, 2 blokeeritud viset, 3 pallikaotust ja 5 isiklikku viga, mis ta 47 sekundit enne lõppu pingile kukutasid.

13-st kaugviskest vaid ühe tabanud South Carolina parimad skooritegijad olid Keyshawn Bryant ja Jermaine Couisnard, kes mõlemad kogusid 13 punkti. Vigastatud tähtmängija Aaron Nesmithita läbi ajama pidanud Vanderbilti parim oli kuuekordse NBA meistri Scottie Pippeni poeg Scotty Pippen Jr, kes viskas üleplatsimehena 21 punkti.

South Carolina lõpetas põhihooaja 18 võidu ja 13 kaotusega. Kagukonverentsis (SEC) saadi 10 võitu ja kaheksa kaotust, mis andis 14 meeskonna seas kuuenda koha. See tähendab, et järgmisel nädalal Nashville’is toimuvat konverentsi finaalturniiri saavad nad alustada teisest ringist. South Carolina teise ringi vastase selgitavad Arkansas ja Vanderbilt.

Vanderbilt jäi kagukonverentsis 14-ndaks ehk viimaseks, kogudes kolm võitu ja 15 kaotust. Kogu hooaja saldoks jäi neil 11 võitu ja 20 kaotust.