Kotsar jõudis märgilise tähiseni, Jurkatamme meeskond lõpetas põhihooaja võidukalt

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivatest Eesti korvpalluritest käisid läinud öösel väljakul Maik-Kalev Kotsar ja Taavi Jurkatamm. Kui Jurkatamme kodumeeskond sai kirja võidu, siis Kotsari oma pidi vastu võtma kaotuse.

Kotsar jõudis märkimisväärse tähiseni, kui viskas South Carolina Gamecocksi 86:90 (43:41) kaotusmängus võõrsil Alabama Crimson Tide’i vastu oma ülikoolikarjääri 1000. punkti. Eestlane jõudis ümmarguse tähiseni oma viimase korviga, kui tabas kolm minutit enne lõppu kahepunktiviske.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 27 minutit, mille jooksul viskas 8 punkti (kahesed 3/9, vabavisked 2/4), võttis 3 lauapalli (neist ühe ründe- ja 2 kaitselauast), andis 2 resultatiivset söötu ja tegi 3 isiklikku viga.

Kotsarist sai 46. South Carolina mängija, kes on visanud 1000 punkti. Neljandat ja ühtlasi viimast aastat USA tugevaimas üliõpilassarjas mängival eestlasel kulus selleks 129 kohtumist.

17 võitu ja 12 kaotust kogunud South Carolinal jääb põhihooaja lõpuni pidada veel kaks kohtumist. Kagukonverentsis (SEC) on neil kirjas üheksa võitu ja seitse kaotust, millega ollakse hetkel kuuendal kohal.

Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons pidas läinud öösel oma põhihooaja viimase mängu, kui võõral väljakul alistati 69:67 (31:30) Loyola Marymount Lions. Viimastel sekunditel üritasid vastased tabada kolmepunktiviset, kuid pall põrkus rõngast tagasi ja otsustava lauapalli haaras just eestlane.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses platsile 17 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kahesed 1/2), 2 lauapalli (mõlemad kaitselauast), 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja üks isiklik viga.

San Francisco kogus põhihooajal 20 võitu ja 11 kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) saadi üheksa võitu ja seitse kaotust, mis andis viienda koha. See tähendab, et järgmisel nädalal algavat konverentsi finaalturniiri saavad nad alustada teisest ringist. San Francisco esimene vastane selgub paarist Loyola Marymount – San Diego.