fbpx
Close

Janne Pulk esimesest profiaastast Saksamaal: stabiilselt pole mul siin küll midagi kulgenud

Avatar
-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Saksamaa naiste kõrgliigas on oma profikarjääri esimeste play-off mängude suunas liikumas Hannoveri klubi särki kandev tagamängija Janne Pulk. 20-aastase eestlanna sõnul on tema senine hooaeg kulgenud üles-alla, kuid nüüd on ta oma mängu taas leidmas.

Hooaja alguses kaheksamängulise võitudeseeria teinud ja liiga kõige teravamas tipus paiknenud Hannover on alates detsembrist kaotanud kuus ja võitnud neli kohtumist ning asub hetkel tabelis 11 võidu ja 8 kaotusega 5. kohal. Eelmises voorus jäädi 67:78 alla liidrile Kelternile.

“Eks ikka oli meilgi võimalus võita, aga kaotasime lauavõitluse suurelt (27 vs 41 – toim.),” kommenteeris Pulk viimast kohtumist Korvpall24.ee portaalile. “See juba räägib enda eest. Viskeid võtsime küll samapalju, pallikaotusi tegime vähem ja vaheltlõikeid rohkem, aga lauavõitlus oli see, mis meile kätte maksis.”

Hooaja teisel poolel näidatud langustrendi kohta sõnas eestlanna: “Ma ei oska isegi öelda, millest kaotused tingitud on. Meil justkui on kõik samamoodi edasi läinud ja me pole konkreetseid suuri muudatusi sisse toonud. Ilmselt vastased on lihtsalt paremad olnud.”

172 cm pikkune neiu lisas: “Kindlasti oleme meie ka edasi läinud, näiteks üksteisemõistmine on paremaks läinud. Aga ma ei oska öelda põhjust, miks kaotusi on rohkem sisse hakanud tulema.”

Põhiturniiri lõpuni on Hannoveril (11-8) jäänud veel kolm mängu, kui võõrsil kohtutakse lähima rivaali Freiburgiga (11-9), koduplatsil Osnabrückiga (9-10) ja viimasena 14. märtsil võõrsil Marburgiga (6-14). Halvimal juhul võivad Freiburg ja Osnabrück neist tabelis mööda minna, aga parimal juhul on võimalik püüda veel ka kolmandat positsiooni.

“Tabeli keskmine osa on üsna võrdne, aga keegi ei taha play-offis endale vastaseks kahte esimest – Kelterni ja Wasserburgi. Teised naiskonnad on kõik mängitavad,” sõnas Pulk ja lisas, et tema arvates on kõige realistlikum säilitada põhiturniiri lõpetuseks praegune viies positsioon.

Individuaalses plaanis on oma naiskonnas kindlalt põhitegijate hulka kuuluv Pulk kogunud 18 mänguga keskmiselt 24,3 minutit, 8,5 punkti, 2 lauapalli, 1,2 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget. “Aga stabiilselt pole mul siin küll midagi kulgenud,” naeris neiu ja lisas: “vahepeal jäid mul asjad mentaalse poole taha kinni, aga olen treeneriga palju rääkinud ja hakkan oma mängu uuesti üles leidma.”

Kuigi play-off koputab juba vaikselt uksele, siis uue hooaja kohta pole eestlannal veel mingeid plaane: “Keegi pole veel minu kohta uurinud ega huvi tundnud. Hetkel see mind veel (tuleviku osas) muretsema ei pane.”

scroll to top
Inline
Inline