fbpx
Close

Kuidas Kristjan Kitsing ameeriklase Taani liigast NBA-sse aitas?

Avatar
-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis külas BC Kalev/Cramo ja Eesti rahvuskoondise mängumees Kristjan Kitsing, kellega muuhulgas sai räägitud ka tema kogemustest ameeriklastest meeskonnakaaslastega.

Palju kiidusõnu said Kitsingu käest Kalev/Cramo eelmise aasta võõrmängijad Branko Mirkovic, Arnett Moultrie ja Tony Wroten. Kui eestlasest kolmesesnaiper kiitis vanameister Mirkovici tema heade söötude eest, siis ameeriklased Moultrie ja Wroten olid tema sõnul üldiselt väga kõrgest klassist mängumehed. “Need olid tõesti head mehed. Korvpallialaselt oli nendega lust mängida,” sõnas Kitsing.

Rollimängijana on eestlasest 29-aastane ääremängija kogenud ka seda, et pall ameeriklasest tagamehe käest üldse edasi ei liigu ja teistel tuleb väljakul lihtsalt edasi-tagasi joosta. “Kõige eredamalt on mul meeles Taani liigast (Kitsing mängis hooajal 2016/17 Bakken Bearsis – toim.) DeVaughn Akoon-Purcell, kes hiljem läks ka NBA-sse. Temale toodi kandikul kõik ette-taha ja ta oli seal klubis täielik kuningas. Seal oli kohati küll mul tunne, et mida ma neid jooni jooksen, võiks skoori ka teha.”

26-aastane ja 198 cm pikkune väike äär Akoon-Purcell pallis Bakken Bearsis aastatel 2016-18 ning kogus Kitsinguga koos mängitud aastal keskmiselt 26,5 minutiga 21,4 punkti, 5,9 lauapalli, 3 söötu ja 1,8 vaheltlõiget. Eestlase numbrid olid vastavalt 16,1 minutit, 9,2 punkti, 3,5 lauapalli ja 0,8 söötu.

Aastal 2018 pääses Akoon-Purcell ookeani taha Denver Nuggetsi ridadesse, kus pääses seitsmes kohtumises ka väljakule, kogudes keskmiselt 3,1 minutiga ühe punkti. Praegu on mees pallimas NBA tütarliigas Oklahoma City Blue tiimis. G League’is on ka Trinidad ja Tobago passi omav mängumees tänavu seni kogunud keskmiselt 18,3 punkti, 6,9 lauapalli, 2 söötu ja 1,2 vaheltlõiget mängus.

Kuula saatest, kes endistest BC Kalev/Cramo leegionäridest ütles, et ta on Euroopa parim blokimees:

scroll to top
Inline
Inline