fbpx
Close

Kaleviga liitus rohkem kui kolm aastat vigastustega eemal olnud andekas noormängija

Avatar
-Ivo Van Tamm | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ korvpallimeeskond registreeris üleminekute tähtaja kukkudes enda ridadesse pikalt raskete vigastustega platsilt eemal olnud 23-aastase ääremängija Ivo Van Tamme.

SK Rim noorteklubist välja kasvanud 203 cm pikkune Van Tamm tegi debüüdi kõrgliigas hooajal 2014/15 Audentese SG/Noortekoondise meeskonnas, kogudes kohe esimesel hooajal kõrgseltskonnas 20,7 minutiga korralikud 10,7 punkti ja 2,7 lauapalli.

2015/16 mängis noormees TLÜ/Kalevis ja 2016/17 pallis Tartu Ülikooli särgis koduses meistriliigas viis kohtumist, kuni 2016. aasta lõpus treeningul põlve vigastas. Hiljem tuli teine raske jalavigastus kohe otsa ja seetõttu pole Tammel õnnestunud viimastel aastatel platsile naasta.

“Treenin hetkel Tallinna Kaleviga ja eks siin päevade ja nädala lõikes vaatame, mis füsioterapeut võimaliku mängimise kohta ütleb. Hooaja lõpuni pole palju mänge jäänud,” kommenteeris Tamm Korvpall24.ee portaalile.

Viimati meistriliigas rohkem kui kolm aastat tagasi platsil käinud Tamm sõnas, et tema nimekirja lisamine oli peamiselt tingitud üleminekute tähtaja lõppemisest. Esialgu on eesmärk treeningutel taas tunnetus kätte saada.

“Minu jaoks on kõige olulisem, et saaksin praktikat, trennis 5-5 teha jne. Enesetunne on hetkel hea. Kui saan süsteemselt ja korralikult trenni teha, siis tuleb tunnetus kiirelt tagasi, nii et ma väga ei muretse. Ma ei eelda, et kohe suurepärases mänguvormis oleksin, see võtab veidi aega,” lisas Tamm.

Tamm mängis viimati võistluskorvpalli 2018. aasta augustis toimunud 3×3 Tallinn Open turniiril. Meistriliigas käis ta platsil viimati 2016. aasta lõpus.

Veel on Tallinna Kaleviga viimase kuu jooksul liitunud kaks ameeriklast, 28-aastane ja 205 cm pikkune suur äär Michael Middlebrooks ning 25-aastane ja 183 cm pikkune viskav tagamees Juwan Johnson. Mõlemad mängumehed tegid kaasa ka 29. veebruaril 94:74 võidumängus Läti Ülikooli vastu, kuid jäid vastavalt 6,5 ja 4 minutiga punktideta. Johnson paistis aga negatiivse poole pealt silma koguni 5 pallikaotuse ja +/- näitaja -17-ga.

scroll to top
Inline
Inline