Kotsar püstitas South Carolina võidumängus oma lauapallide rekordi

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võttis Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks läinud öösel oma kolmanda järjestikuse võidu, kui külla sõitnud Cleveland State Vikings alistati 90:63 (45:40).

Algviisikus alustanud Kotsar viibis platsil 25 minutit, mille jooksul viskas 5 punkti (kahesed 2/6, vabavisked 1/3), võttis maha 12 lauapalli (sh 7 ründelauast), sooritas 2 vaheltlõiget ning tegi 4 isiklikku viga. Lauapallide arv tähistab tema ülikoolikarjääri parimat tulemust. Eelmine rekord oli ühe lauapalli võrra väiksem ja pärines hooajast 2016/2017.

Kodumeeskond juhtis veidi enam kui 10 000 pealtvaataja ees peetud kohtumist sisuliselt algusest lõpuni.

South Carolina pole tänavu kaotanud veel ühtegi mängu.

Lisaks Kotsarile käisid väljakul ka NJCAA ehk juunioride liiga kõrgeimas divisjonis mängivad Indrek Sunelik ja Johanna Eliise Teder.

Tederi kodunaiskond South Plains Lady Texans teenis järjekordse võidu, kui alistas New Mexicos toimuval miniturniiril Salt Lake Bruinsi kindlalt 77:35 (18:2, 17:12, 17:8, 25:13).

Vahetusmängijate pingilt alustanud Teder pääses väljakule 25 minutiks, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud, eksides ühel kaugviskel. Eestlanna arvele jäi 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders sai hooaja esimese kaotuse, jäädes võõrsil alla Palm Beach State Panthersile 66:71 (35:34). Algviisikus alustanud Sunelik viskas 6 punkti (kolmesed 2/7), võttis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe isikliku vea.

South Plains jätkab hooaega täisedu viie võiduga, Northwest Florida State’il on nüüd kirjas neli võitu ja üks kaotus.