Kotsari hooaja parim mäng ei suutnud South Carolinat esimesest kaotusest päästa

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivatest eestlastest käisid läinud öösel platsil Maik-Kalev Kotsar ja Artur Konontšuk ning mõlema kodumeeskonnad pidid paraku kaotust tunnistama.

Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks pidi vastu võtma hooaja esimese kaotuse, kui jäi üllatuslikult koduväljakul alla Boston University Terriersile 70:78 (38:35). Tasavägiselt kulgenud kohtumine oli veel seitse minutit enne lõppu 60:60 viigis, kuid seejärel tegid külalised otsustavaks saanud 11:2 spurdi.

Algviisikus alustanud ja 36 minutit platsil viibinud Kotsar viskas oma hooaja parimad 14 punkti (kahesed 7/10, vabavisked 0/1), võttis 7 lauapalli (sh 3 ründelauast), blokeeris 2 vastaste pealeviset ja tegi ühe vaheltlõike. Eestlase arvele kogunes ka üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles kaotas võõrsil kindlalt Iowa State Cyclonesile 45:73 (20:33). Southern Miss suutis vastastega sammu pidada vaid esimesed 13 minutit. Avapoolaja lõpetas aga Iowa State 15:2 spurdiga ning külalised ei suutnudki enam kaotusseisust välja tulla.

Algviisikusse kuulunud Konontšuk sedapuhku kätt valgeks ei saanud – 29 mänguminutiga viskas ta mööda nii kaks kahest, neli kolmest kui ka ühe vabaviske. Tema arvele jäi 6 lauapalli (sh üks ründelauast), 4 resultatiivset söötu ja 4 isiklikku viga.

South Carolina on hooaega alustanud kolme võidu ja ühe kaotusega, Southern Miss ühe võidu ja kolme kaotusega.