Kriisa uhas peale koguni 17 kaugviset, Viljandi vallale ja Raplale napid võidud

-Valmo Kriisa Eesti rahvuskoondise arsti hoole all | Foto: Siim Semiskar

-Valmo Kriisa Eesti rahvuskoondises | Foto: Siim Semiskar

Reede õhtul peeti Saku II liigas kaks kohtumist, kus mõlemas selgus võitja alles mängu lõpusekunditel! Täiseduga jätkab napi võõrsilvõidu saanud Rapla Korvpallikool, BC Viljandi vald/Eesti Maavara eest säras mitmekülgse statistikaga legendaarne Valmo Kriisa, kes ei näita veel ühtegi väsimuse märki.

Võrumaa – Rapla Korvpallikool 84:85 (21:29, 14:25, 29:14, 20:17)

Seni kaotuseta meeskondade heitlusest väljus minimaalse paremusega Rapla Korvpallikool, kellel õnnestus Võrumaa alistada seisuga 85:84. Esimesel poolajal 54:35 ette rebinud Rapla lasi võõrustajad viimaseks veerandajaks mängu tagasi. Võrumaal oli võimalus võit koju jätta, kuid Andre Treiali viimase sekundi kaugvise ei tabanud.

Võrumaa (2-1) parimana jäi Fredi Parkeri arvele 29 punkti ja 7 lauapalli, Martin Kulberg lisas 17 silma ja 5 korvisöötu. Rapla Korvpallikooli (3-0) eest säras Markus Ruubel 26 punkti ja 11 lauapalliga, tõhusat tuge pakkus Joonas Sein, kelle nimele kanti 21 punkti ja 14 lauapalli.

BC Viljandi vald/Eesti Maavara – Jõgeva VSK/Tartu Ülikool 73:70 (22:20, 17:13, 22:23, 12:14)

Pinget jagus viimaste sekunditeni ka teises reede õhtul peetud mängus, kui Viljandi vald suutis Jõgeva lõpuspurdi kiuste pääseda napi 73:70 võiduga. Kolm ja pool minutit enne mängu lõppu 62:71 kaotusseisus olnud Jõgeva jõudis tänu Märt Tralla kaugviskele lõpusekunditel vaid paari punkti kaugusele, kuid Tralla viimase sekundi kolmepunktivise, mis oleks mängu viinud lisaajale, enam ei tabanud.

Jõgeva VSK/Tartu Ülikooli (0-2) parimad olid Sten Lillemägi (16 p, 7 lp, 5 rs), Jaanus Annok (15 p, 11 lp, 4 rs, 5 vl) ja Kris Urvik (15 p). BC Viljandi vald/Eesti Maavara (2-1) toetus enim vanameistrile Valmo Kriisale, kelle kontosse jäi 26 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 4/17, vabavisked 10/11), 9 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget. Lisaks tehti raudmehe takistamisel koguni 14 viga!