fbpx
Close

Kristjan Kitsingu koduklubi BC Rytas reageeris ülikeerulisele olukorrale kiirelt

-Tautvydas Lydeka | Foto: LaPresse/Scanpix

-Tautvydas Lydeka | Foto: LaPresse/Scanpix

Eile kirjutasime Korvpall24.ee portaalis sellest, kuidas Kristjan Kitsingu koduklubi Leedus Vilniuse BC Rytas on jäänud olukorda, kus mänguvalmis on vaid kaks eesliinimeest. Päev hiljem reageeris Rytas olukorrale sellega, et palkas kuuks ajaks korvialust tugevdama kogenud keskmängija Tautvydas Lydeka.

Rytase eesliin sai kaks ränka põntsu järjest, kui esmalt 25-aastane ja 206 cm pikkune NBA-s pallinud ameeriklane Chris McCullough tegi klubi poolt antud autoga avarii ning lahkus sündmuskohalt. Sündmust uurib politsei ning kuni uurimise lõpuni on Rytas mehe tiimi juurest kõrvaldanud. Seejärel selgus, et nädalavahetusel mängus Džukija Alytuse vastu pöialt vigastanud leedulasest keskmängija Martynas Echodas peab neli nädalat platsilt eemale jääma.

Sellega jäid Rytasel korvi all rivisse paberite järgi vaid kaks meest – eestlasest “number neli” Kristjan Kitsing ja 26-aastane ja 206 cm pikkune leedulasest tsenter Rokas Gustys.

13. oktoobril 37-aastaseks saav 208 cm pikkune Tautvydas Lydeka on suure kogemustepagasiga tsenter, kes pallinud lisaks Leedu kõrgliigale ka Ukrainas, Itaalias, Kreekas, Poolas, Venemaal, Argentinas, Saksamaal ja Prantsusmaal.

Mullu tegi Lydeka 5 mängu kaasa kodumaa tiimis Alytuse Džukija ning sai 2 mängu kirja Henri Drelli meeskonnakaaslasena Itaalia liiga viimases meeskonnas Pesaros. Vahetult enne koroonaviiruse pandeemia puhkemist siirdus leedulane Prantsusmaa kolmandasse liigasse, kus ta debüüti aga teha ei jõudnudki.

scroll to top