Kristo Saage 41 punkti tõi Tarvale esiliigas kaheksanda järjestikuse võidu

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Reedel Saku I liigas toimunud ainsas mängus kohtusid täiseduga RSK Tarvas (7-0) ning turniiritabeli kümnes BC Kalev/Cramo I (2-4). Kodumeeskond pani igal veerandajal enda paremuse maksma, joonistades mängu lõpuks ilusad võidunumbrid 100:75 (29:24, 19:15, 27:15, 25:21).

Tarvas alustas mängu bravuurikalt, juhtides esimese kolme ja poole minuti järel 14:3. Kalevlased tulid tasapisi mängu tagasi ning hoidsid poolaja lõpuni kaotuseisu alla kümne silma. Kolmandasse neljandikku mahtus väljakuperemeeste 16:0 spurt, mille järel näitas tabloo Tarva edunumbriteks 70:43. Neljandas setis püsis kodumeeskonna 20-punktiline edu. Janis Vahteri kolmene 1:10 enne kohtumise lõppu märkis sel hooajal neljandat korda, mil Rakvere meeskond jõuab kolmekohalise punktisummani. Koguni 16 kolmest tabanud Tarvas noolis ka 22 vaheltlõiget, millega põhjustas kalevlastele 27 pallikaotust.

Võitjate poolel oli pidurdamatus hoos Kristo Saage, kes tõi 41 punkti (kolmesed 8/13), hankis 5 lauapalli, jagas 6 söötu ning sooritas 3 vaheltlõiget. Teise järjestikuse kaksikduubli sai kokku Janis Vahter (15 punkti, 10 lauapalli ja 4 vaheltlõiget). Mihkel Kurg ja Martin Laandu kogusid vastavalt 12 ja 11 silma.

BC Kalev/Cramo I ridades tegi korralikku etteaste Rauno Meerits, kellele 24 punkti ja 10 lauapalli märgivad hooaja esimest kaksikduublit. Vitali Komar viskas hea tabavusega 18 silma (visked väljakult 6/8, vabavisked 5/5). Reigo Päkk oli lähedal omamoodi kolmikduublile, kui kogus 11 punkti, 10 lauapalli ja 9 pallikaotust.