fbpx
Close

Janari Jõesaar: mina pead norgu ei lase, loodan, et ka meeskonnakaaslased seda ei tee

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis pidi reedel Saku Suurhallis MM-valikmängus 73:80 alla vanduma Gruusia meeskonnale, kellele peamiselt jäädi alla korvi all. Meie koondise ühe edukaimana tõi Janari Jõesaar hea visketabavusega 14 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 1/2, vabavisked 3/6), 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

Igapäevaselt Kalev/Cramos klubikorvpalli mängiv Jõesaar tuli algviisikus platsile “number kahe” positsioonil ning pidi kaitses takistama vastaste importmängumeest Thaddus McFaddenit, kes lõpuks sai kirja 19 silma. “Ma ei oska öelda, miks selline mänguplaan oli, aga enda koha pealt oleks kindlasti paremini saanud. Mis ma öelda oskan, ei saanud hakkama temaga, lasin mitu korda läbi,” võttis Jõesaar selle duelli pärast mängu Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus kokku.

Jõesaar näitas mõlema poolaja alguses väga enesekindlat mängu ning oli resultatiivne ja korjas ka lauapalle. Enda sõnul mingit erilist head tunnet tal sees polnud: “Enda arvates ma lähen igale mängule sellise tahtmisega ja kellegi vastu ma nö jalaga lööma ei lähe.”

Gruusia koondis domineeris kahe mehega korvialust, kui Giorgi Shermadini tõi 23 punkti ja 11 lauapalli ja Goga Bitadze lisas 19 silma ja samuti 11 lauapalli. Jõesaare arvates oleks pidanud vastaste pikkade vastu paremini hakkama saama: “Alati on midagi parandada, näiteks lauavõitluses nägu ees välja lükata. Aga nad olid pikemad ja pall kukkus seetõttu paremini neile kätte.”

Jõesaare sõnul taheti vastased sundida rasketele üle käe visetele ning pigem nõrgema käe poolt läbi murdma. Üheks murekohaks jäi ründelaud, kus eestlased jäid alla 7:14. “Nad said tähtsaid ründelaudu ja tänu sellele second chance punkte. See muidugi lõhkus meie mängu.

Järgmisena kohtub Eesti koondis esmaspäeval võõrsil Saksamaaga ning Jõesaar lubab selleks heitluseks samuti valmis olla: “(Lähen sinna) täpselt samasuguse emotsiooniga nagu sellele mängule tulin. Kindlasti oli meil raske kaotus ning ma ei tea, kuidas mehed isiklikult seda allajäämist võtavad, kuid mina pead norgu ei lase. Loodan, et ka meeskonnakaaslased teevad samamoodi.”

scroll to top