fbpx
Close

INTERVJUU | Janari Jõesaar kerkis tagasilöökide kiuste Saksamaal pildile ja ootab kannatlikult uut võimalust

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise üks tugisambaid Janari Jõesaar tegi lõppenud hooajal vaatamata kõvale annusele ebaõnnele ja tagasilöökidele oma senise edukaima aasta välismaal. 28-aastane ja 197 cm pikkune ääremängija oli küll hooaja keskel peaaegu kolm kuud vigastatud ning põdes vahepeal läbi ka koroonaviiruse, kuid vaatamata kõigele kuulus ta terve olles stabiilselt Saksamaa kõrgliigaklubi Bayreuthi algrivistusse.

Jõesaare kontole jäi lõpuks 22 Saksamaa kõrgliigakohtumist, kus ta keskmiselt 28,2 minutiga kogus 10,4 punkti, 6 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu ning suutis vaatamata mängupausidele läbi hooaja säilitada aasta varem Kalev/Cramos kätte saadud kindlust kaugvisetel. Jõesaare kolmeste tabavus Saksamaa liigas oli 41,3%. FIBA Europe Cup eurosarjas sai eestlane koos kvalifikatsioonikohtumistega kirja seitse mängu.

Korvpall24 tegi Jõesaarega intervjuu juuni keskpaigas Kalevi spordihallis, kui ääremängija toimetas korvpallikodus, nagu ta ise ütles, teiste pensionäridega esialgu veel jõusaalinurgas ning üritas füüsist pärast vahepealset puhkust taas korda saada. Uurisime kogenud koondislaselt Saksamaal kogetu kohta ning loomulikult vaatasime ette ka EM-finaalturniirile.

scroll to top